fot. Lotto Soudal

Celem ekipy w „Wielkiej Pętli” będą zwycięstwa etapowe.

Lotto Soudal, podobnie jak w roku ubiegłym powalczy podczas zbliżającego się Tour de France o zwycięstwa etapowe. W składzie znaleźli się m.in. Caleb Ewan, Thomas de Gendt, Philippe Gilbert oraz John Degenkolb. Prócz wymienionej czwórki, na francuskich szosach zaprezentują się przyboczni Ewana: Jasper De Buyst i Roger Kluge. Skład uzupełnią Tim Wellens oraz Steff Cras.

W składzie zabrakło miejsca dla Tomasza Marczyńskiego, który wraz Frederikiem Frisonem znalazł się na liście rezerwowej. Polak pojedzie natomiast w hiszpańskiej Vuelcie.
Lotto Soudal mogło zaliczyć poprzednią edycję „Wielkiej Pętli” do udanych. Poza trzema zwycięskimi finiszami z peletonu Caleba Ewana, po wiktorię etapową sięgnął także Thomas de Gendt.

Na temat składu na Tour de France wypowiedział się menedżer, John Lelangue:

Ogłosiliśmy skład na Tour de France już teraz. Nie ma powodu, byśmy czekali do pierwszych wyścigów w sierpniu. Wszyscy pracowali ciężko w ostatnich tygodniach, nie planujemy niczego niespodziewanego i przygotowujemy się w dalszym ciągu by cała nasza drużyna była gotowa do ścigania w Tourze.

Lelangue przekonuje, że w zespole zadania są już podzielone i nie będzie swego rodzaju walki o bycie liderem.

Będzie mniej szans dla typowych sprinterów, ale wierzymy w Caleba, który jest jednym z najszybszych kolarzy na świecie. Mamy także Johna Degenkolba, którego obecność będzie atutem. W zespole panuje pełna zgoda co do podziału ról.

Dzięki złagodzeniu restrykcji związanych z koronawirusem, większość zespołu mogła trenować razem w Belgii. Pozostała część trenuje w domu.

Planów występu w „Wielkiej Pętli” nie porzucił Philippe Gilbert. Belg prócz walki we Francji będzie celował w Mediolan – Sanremo, jedyny monument, którego nigdy nie wygrał.

Muszę być w wysokiej formie od początku sierpnia, gdyż celuję w Mediolan – Sanremo. Nie może to być mój pierwszy start, dlatego rozpocznę ściganie startując w Strade – Bianche a następnie w Mediolan – Turyn.