fot. Ag2r la mondiale

Francuska ekipa kierowana przez Vincenta Lavenu ujawniła harmonogram startów swoich zawodników w pierwszych wyścigach wznowionego sezonu.

Najlepszy kolarz drużyny AG2R La Mondiale Romain Bardet, któremu wraz z końcem sezonu kończy się kontrakt wznowi swoje starty podczas Route Occitanie (1-4 sierpnia). Następnie wystartuje w klasyku Mont Ventoux Dénivelé Challenge 6 sierpnia oraz w sprawdzianie generalnym przed Tour de France, czyli w Critérium du Dauphiné (12-16 sierpnia).

Specjalista od wyścigów klasycznych Belg Oliver Naesen wystartuje w Strade Bianche 1 sierpnia. Następnie 29-letni zawodnik pozostanie we Włoszech, aby stanąć na starcie wyścigów Mediolan-Turyn (5 sierpnia) oraz Mediolan-San Remo (8 sierpnia). Po serii wyścigów klasycznych Belg z pewnością znajdzie się w składzie na Tour de France, a w dalszej części sezonu skupi się na brukowanych klasykach.

Natomiast dwójka francuskich zawodników, którzy coraz w większym stopniu odpowiadają za wyniki zespołu, czyli Pierre Latour oraz Benoît Cosnefroy wznowi starty w swojej ojczyźnie. Starszy z nich 26-letni Latour będzie mieć, taki sam kalendarz startowy w pierwszych sierpniowych wyścigach, jak Romain Bardet. Jeśli chodzi o Benoîta Cosnefroya to pierwszym startem po wznowieniu sezonu będzie Tour de l’Ain w dniach 7-9 sierpnia. Następnie mistrz świata młodzieżowców w wyścigu ze startu wspólnego z 2017 roku pojawi się na Critérium du Dauphiné (12-16 sierpnia), które będzie dla niego ostatnim testem przed Tour de France, który rozpocznie się 29 sierpnia na Lazurowym Wybrzeżu w Nicei.

Poprzedni artykułKarol Domagalski: „Są lepsze i gorsze dni, ale więcej jest tych dobrych” [video]
Następny artykułNiki Terpstra wrócił do domu po wypadku
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments