fot. CCC Team

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) wydała decyzję w sprawie tego, do kiedy krajowi mistrzowie będą mogli nosić swoje koszulki. Jest to związane z tym, że czempionaty danych krajów odbędą się później niż zwykle oraz w różnych terminach. 

Od czasu, kiedy kolarski sezon został wstrzymany z powodu pandemii wirusa Covid-19, lamentujemy, że jednymi z najbardziej poszkodowanych z tego powodu kolarzy są krajowi mistrzowie, ponieważ zostali pozbawieni możliwości prezentowania barw, które są powodem do dumy w karierze każdego kolarza. Do kiedy zatem mistrz Polski Michał Paluta (CCC Team) i inni będą mogli nosić mistrzowską koszulkę?

Międzynarodowa Unia Kolarska postanowiła, że będą mogli robić to do ostatniego dnia przed nową edycję mistrzostw. Zatem jeśli na przykład wyścig o mistrzostwo danego kraju ze startu wspólnego odbywałby się 23 sierpnia, to mistrz kraju może ścigać się w barwach mistrzowskich jeszcze 22 sierpnia. Jeśli zaś przystępuje do obrony tytułu to sprawa jest jasna – w takim wyścigu nie jedzie się już w trykocie mistrza kraju, zaś jeśliby w tym samym dniu startował w innej imprezie, to nie może już ubrać charakterystycznej koszulki.

W kalendarzu na przeorganizowany sezon 2020, który widnieje na stronie Polskiego Związku Kolarskiego znajduje się informacja, że mistrzostwa Polski 2020 odbędą się w Busku Zdroju, w Kazimierzy Wielkiej, w dniach 20-23 sierpnia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments