fot. Tour of Slovakia

Zbliża się wznowienie kolarskiego sezonu. Kolejni kolarze mają już ustalone swoje plany startowe. Alexander Kristoff podał do informacji publicznej, w jakich wyścigach zamierza wystartować.

W tym roku norweski kolarz nie zdołał sięgnąć jeszcze po zwycięstwo, ale zanotował trzy miejsca w czołowej trójce. W swoim ostatnim starcie zajął 3. miejsce w Kuurne – Bruksela- Kuurne. Poza tym był 2. w Clasica de Almeria oraz 3. na pierwszym etapie Volta a la Comunitat Valenciana.

Pewne jest, że Kristoffa czeka przynajmniej blisko 5 miesięcy przerwy. Pełny plan startowy Norweg przedstawił w wywiadzie z TV2. Na przełomie lipca i sierpnia ma wystartować w Hiszpanii – w Vuelta a Burgos i Circuito de Getxo. Potem kolarza UAE Team Emirates czekają starty w Criterium du Dauphine i Mediolan – San Remo.

Kolejnym ważnym celem Alexandra Kristoffa będzie Tour de France. W październiku norweski sprinter wystartuje jedynie w klasykach. Będą to kolejno: Binche – Chimay – Binche (6 października), Gent – Wevelgem (11 października), Scheldeprijs (14 października), Ronde van Vlaanderen (18 października), Driedaagse Brugge – De Panne (21 października) i Paryż – Roubaix (25 października).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments