fot. Johannes Klaebo Instagram

Fanom sportów zimowych na pewno nie trzeba przedstawiać Johannesa Klaebo. Trzykrotny mistrz olimpijski w biegach narciarskich postanowił połączyć dwie dyscypliny. Podpisał bowiem kontrakt z Uno-X Norwegian Development Team.

Pomimo młodego wieku, 23-letni norweski biegacz jest już wielką gwiazdą swojej dyscypliny. Na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu zdobył złote medale w sprincie indywidualnym, sprincie drużynowym oraz sztafecie 4×10 kilometrów. Jest także trzykrotnym mistrzem świata, dwukrotnym zdobywcą Pucharu Świata, zwycięzcą Tour de Ski oraz triumfatorem 37 zawodów Pucharu Świata. Teraz nie porzuca biegów narciarskich, ale spróbuje swoich sił w kolarstwie szosowym.

Nie martwcie się. Nie zmieniam dyscypliny. Nadal jestem biegaczem narciarskim. Jestem bardzo zadowolony z możliwości udziału w wyścigach kolarskich. Z niecierpliwością czekam na pięć lat w zespole Uno-X. Mam nadzieję, że będziemy się dzielić doświadczeniami i staniemy się lepszymi sportowcami

– napisał Klaebo na Instagramie.

Starty w wyścigach kolarskich będą dla biegacza uzupełnieniem do jego właściwej dyscypliny podczas letniej przerwy. Startować będzie głównie w lokalnych wyścigach. Zobaczymy, jak kolarstwo przełożyło się na jego formę podczas Pucharu Świata i innych zawodów w biegach narciarskich.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments