fot. Velo Images/BORA-hansgrohe/Twitter

Ekipa, w której na co dzień ściagają się między innymi Maciej Bodnar, Rafał Majka oraz Paweł Poljański od połowy czerwca rozpoczyna obóz przygotowawczy w austriackim Ötztal.

Obóz treningowy dla zawodników niemieckiej ekipy ma ich przygotować do wznowienia sezonu planowanego na 1 sierpnia na poziomie World Tour podczas Strade Bianche we włoskiej Toskanii. Jak zapewnia kierownictwo BORA-hansgrohe zgrupowanie będzie przeprowadzone pod specjalnym nadzorem bezpieczeństwa w celu ograniczenia ryzyka zarażenia się koronawirusem. O powodach wybrania tej lokalizacji na obóz treningowy oraz o nastrojach panujących w zespole opowiedział szef drużyny Ralph Denk.

Przede wszystkim cieszymy się, że wszystko się w końcu zaczyna. Ten obóz stanowi dla nas pewien wstęp do normalnego życia. Mamy dwa miesiące na przygotowanie się do pierwszych wyścigów, więc obóz treningowy jest do tego idealny i wszyscy są bardzo zmotywowani. Nasze partnerstwo z regionem Ötztal naprawdę daje nam wiele korzyści, ponieważ zrobili wszystko, co możliwe, aby to zgrupowanie było możliwe. Mamy doskonałe warunki, zarówno do treningu na wysokości, jak i w dolinie. Dlatego możemy zaoferować dopasowane treningi dla każdego z naszych kolarzy, aby wszyscy mogli powrócić do swojej najwyższej dyspozycji do sierpnia

– powiedział Niemiec w oficjalnym oświadczeniu prasowym zespołu.

Na ten moment nie wiadomo, jak długo potrwa to zgrupowanie niemieckiej ekipy w Austrii. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie poznamy kolejne tego typu informacje od innych kolarskich zespołów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments