Włochy powoli wracają do rzeczywistości po najtrudniejszych momentach pandemii COVID-19. Zatwierdzony został plan, który ma polegać na premii w wysokości 500 euro dla mieszkańców, którzy zakupią rower lub inny pojazd dwukołowy.

Podczas pandemii koronawirusa ulice włoskich miast opustoszały. Jednak niebawem wszystko powinno wrócić do normy i pojawi się mnóstwo samochodów. Włosi mieszkający w największych miastach narzekają na korki. Skutkuje to także większym zanieczyszczeniem powietrza.

Blisko wejścia w życie jest bardzo interesujący projekt. Minister infrastruktury i transportu, Paola De Micheli wysłała już go do Komisji Transportu. Jak podają włoskie media, władze mają wypłacać premię w wysokości 500 euro obywatelom, którzy zakupią rower lub inny pojazd jednośladowy. Ma to zachęcić do korzystania z tych środków transportu i rezygnacji z jazdy samochodem oraz komunikacją miejską. To drugie związane jest także z mniejszym ryzykiem zakażenia.

Projekt ma dotyczyć tylko największych miast, powyżej 50 tysięcy mieszkańców. Plan ma zostać zatwierdzony w tzw. dekrecie majowym, który ma na celu powrót do rzeczywistości po pandemii koronawirusa.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments