fot. Movistar Team

Tydzień temu Alejandro Valverde obchodził 40. urodziny, ale pomimo to w najnowszym wywiadzie wyemitowanym w mediach drużyny Movistar, powiedział, że nie wyklucza przedłużenia swojej kariery do 2022 roku. 

Pierwotnie Valverde planował zakończyć profesjonalną karierę kolarską w 2021 roku, ale w związku z tym, że z powodu pandemii koronawirusa całkowicie przeorganizowany będzie bieżący sezon, Hiszpan nie wyklucza, że odstawi rower do garażu dopiero za dwa lata.

– Po tym wszystkim, co się wydarzyło, tzn., że właściwie nie wystartował ten sezon, nie wiem czy rok 2021 będzie ostatnim w mojej karierze. Do momentu aż wybuchła pandemia planowałem, że za rok zakończę karierę, ale teraz nie jestem tego pewien. Będę rozmawiał z Eusebio Unzué [głównym menadżerem Movistaru] o przedłużeniu

– powiedział Valverde.

Mistrz świata z 2018 roku odniósł się również do sytuacji związanej z koronawirusem. Powiedział, że należy zachowywać jak największe środki ostrożności, ale jednocześnie podjąć ryzyko, by spróbować ocalić miejsca pracy, gospodarkę, sport i kolarstwo.

Osoby, które znają język hiszpański mogą obejrzeć cały wywiad, który zamieszczamy poniżej.

Poprzedni artykuł(Nie)zapomniane wyścigi: Escalada Ciclista a Montjuic
Następny artykułThomas Voeckler: „Start w Tourze bez ścigania wcześniej nie jest absurdem”
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments