Fot. CCC Team

Kolarze polskiej ekipy na poziomie World Tour nie zgodzili się na obniżkę wynagrodzeń aż o 80%. Obecnie prowadzone są negocjacje pomiędzy zawodnikami, a przedstawicielami CCC w sprawie znalezienia konsensusu.

Cała sytuacja wyszła na jaw dzięki nowemu nabytkowi polskiej ekipy Fausto Masnadzie. Włoch w rozmowie ze Spaziociclismo poinformował o tym, że zawodnicy nie mogą zgodzić się na zaproponowane wstępnie warunki.

To nie jest pozytywna sytuacja. My kolarze wraz z naszymi prawnikami doszliśmy do porozumienia i zaproponowaliśmy zespołowi, aby dojść do konsensusu. Sytuacja, jak określił zespół jest naprawdę krytyczna, ale nie jest możliwe, abyśmy zaakceptowali ich warunki. W tym momencie złożyliśmy kontrpropozycję i czekamy na ich odpowiedź

– przyznał 26-latek.

Pomimo bardzo trudnej sytuacji finansowej w jakiej znalazła się sieć obuwnicza CCC przez znaczne zamrożenie gospodarki na skutek koronawirusa to Masnada ma nadzieję, że już niebawem on i jego koledzy dostaną odpowiedź i będą mogli w spokoju przygotowywać się do wznowienia sezonu.

Myślę, że w ciągu kilku najbliższych dni będziemy mieli odpowiedź, czy nasza oferta została zaakceptowana, czy też nie. Jeśli tak, mam nadzieję, że będziemy mogli określić swoje plany treningowe i rozpocząć przygotowania do wyścigów

– zakończył Włoch.

Niestety, jak w zeszłym tygodniu informował już portal bankier.pl spółka CCC bardzo poważnie rozważa zaprzestanie finansowania „związanego z zamknięciem aktywności związanej ze sponsoringiem sportowym, kontraktowanym na lata 2020-2021„. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments