fot. Team Ineos

Rohan Dennis z kolejnym wirtualnym zwycięstwem. Tym razem Australijczyk okazał się najlepszy na pierwszym etapie Digital Swiss 5

Dziś odbył się pierwszy z pięciu etapów Digital Swiss 5 –  wirtualnego wyścigu, w którym wzięło udział 19 ekip. W skład każdej z nich wchodziło po trzech zawodników – CCC Team reprezentowali Michael Schar, Simon Geschke i Attila Valter.

Kolarze mieli do pokonania 27 kilometrów. Trasa z Agarn do Leukerbad niemal w całości prowadziła pod górę. 

Na początku wyścigu od głównej grupy oderwali się dwaj Australijczycy – Luke Durbridge (Mitchelton-Scott) i James Whelan (Education-First). Jednak kilka kolejnych pociągnięć młodszego z nich wystarczyło by zgubić rodaka.

Whelan przez dłuższy czas utrzymywał sporą przewagę nad rywalami, ale gdy z tyłu zaatakował kolejny Australijczyk – Rohan Dennis, był bez szans. Mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas i zwycięzca niedawnego Ineos Alpe du Zwift dopadł zawodnika Education First na 10. kilometrze i od razu mu odjechał. Jego przewaga rosła bardzo szybko i po około 15 kilometrach kolarz Team Ineos już mógł powoli myśleć o tym, jak chce celebrować swój sukces.

Ostatecznie przyjechał na metę 1:09 przed drugim Nicholasem Rochem. Natomiast jako trzeci linię mety przekroczył walczący do końca Whelan. Pozostali Australijczycy również radzili sobie całkiem dobrze – w czołowej “10” było ich aż pięciu – poza Dennisem i Whelanem byli to 4. Chris Hamilton, 6. Durbridge i 10. Cameron Wurf. Z kolei zawodnicy CCC uplasowali się w połowie stawki.