fot. skysports.com

Czas wymuszonej przerwy w sezonie, to również moment na różne wspomnienia i analizy. O taką pokusił się, również były generalny menedżer Nairo Quintany, który przez lata prowadził Kolumbijczyka w barwach Movistaru.

Eusebio Unzué jest jednym z najbardziej doświadczonych dyrektorów sportowych, który przy kolarstwie jest od 1980 roku. Prowadził wielu wybitnych kolarzy, takich jak Miguel Indurain, Pedro Delgado, czy też Alejandro Valverde. W wywiadzie dla El Leñero Hiszpan pokusił się o porównanie Chrisa Froome’a i Nairo Quintany podczas ich pasjonujących batalii podczas Tour de France.

Quintana zderzył się, podobnie jak inni kolarze, którzy zajmowali drugie miejsca w Tour de France za Miguelem Indurainem, z kolarzem, takim jak Froome. Nie tylko Froome, ale cała jego drużyna wokół niego sprawiała, że pokonanie go było niemożliwe. Myślę, że to Quintana był w stanie postawić Froome’a w najtrudniejszej sytuacji podczas kilku edycji Tour de France. Myślę, że Chris bez swojego zespołu miałby bardzo trudny czas. Nigdy nie musiał stawić czoła Quintanie jeden na jednego. Właściwie jedyny raz miało to miejsce na 15. etapie Vuelta a España w 2016 roku na etapie do Formigal

– tłumaczył generalny menedżer Movistaru.

Nairo Quintana mimo tego, że trzy razy stał na podium Tour de France nigdy nie wygrał tego wyścigu. Między innymi dlatego Kolumbijczyk zmienił zespół na francuski Arkéa Samsic. W jego barwach mimo krótkiego sezonu odniósł aż 5 zwycięstw. Eusebio Unzué uważa, że jest on w stanie skompletować koronę Wielkich Tourów i dołożyć do swojego palmares brakującego w jego kolekcji zwycięstwa w “Wielkiej Pętli”.

Dlaczego miałby nie zostać zwycięzcą Tour de France? Ma trzydzieści lat i więcej doświadczenia niż kiedykolwiek. Widzieliśmy to już na początku sezonu, ale jego trajektoria od Giro d’Italia w 2018 roku jest taka, że ​​to nie był ten sam niezawodny Nairo. Był on kolarzem, który robił różnicę jako najlepszy góral w Wielkich Tourach

– zakończył Hiszpan.