La Route d'Occitanie

Wiemy, że do końca maja nie odbędzie się żaden wyścig kolarski. Odwoływane są także czerwcowe imprezy. Wśród nich na razie nie ma Route d’Occitanie. Organizatorzy francuskiego wyścigu wierzą, że zawody odbędą się zgodnie z planem.

W obecnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa trudno powiedzieć, kiedy kolarze powrócą do ścigania. Tegoroczna edycja Route d’Occitanie planowana jest na termin od 11 do 14 czerwca. Francuski wyścig rozgrywany jest od 1977 roku. Organizatorzy mają nadzieję, że odbędzie się także w tym roku.

W tej chwili jesteśmy przygotowani na to, aby wyścig odbył się zgodnie z planem. Czekamy na to, jak zmienia się sytuacja związana z Tour de France. Jeśli odbędzie się zgodnie z planem, to niektórzy kolarze będą chcieli pojechać u nas ze względu na małą liczbę dni wyścigowych w sezonie. Route d’Occitanie zawsze jest przygotowaniem do Tour de France, a teraz miałoby to jeszcze większy wymiar. Chcemy, aby nasz wyścig był w kalendarzu przed Tour de France. Sponsorzy i miasta-gospodarze zgadzają się na każde rozwiązanie

– powiedział organizator wyścigu, Pierre Caubin.

Z planowanych na czerwiec wyścigów odwołane lub przeniesione zostały Criterium du Dauphine, Tour de Suisse, Tour of Slovenia czy Adriatica Ionica Race.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments