fot. raceacrossamerica.org

Najbardziej znana na świecie impreza ultrakolarska Race Across America (RAAM) oraz Race Across the West nie dojdą do skutku w bieżącym roku. Powodem jest oczywiście niepewna sytuacja wywołana pandemią COVID-19.

Nie tylko szosowe imprezy kolarskie z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) są odwoływane. Także tak ekstremalne wyścigi non-stop, jak RAAM muszą być anulowane. O tej decyzji poinformowali organizatorzy tego wydarzenia.

Jest tylko jedna racjonalna decyzja zgodna z faktami, nauką, rzeczywistością zdrowia publicznego i naszym nadrzędnym pragnieniem, aby nasza rodzina była bezpieczna. Race Across America (RAAM) oraz Race Across the West należy odwołać

– czytamy w oświadczeniu.

Organizatorzy postanowili odwołać tegoroczną edycję i przygotować ją na 2021 rok. Opłaty rejestracyjne nie zostaną zwrócone, ale uczestnicy mogą ich użyć w wyścigach w 2021 lub 2022 roku. RAAM jest bez wątpienia wyjątkowym wyścigiem. Jego trasa przebiega przez 12 stanów oraz 350 miast. Tegoroczna edycja o długości 3000 mil (około 4828 kilometrów) miała się rozpocząć w Oceanside w Kalifornii, a zakończyć w Annapolis w stanie Maryland. Przypomnijmy, że w 2014 roku udział w tej imprezie wziął Ultrakolarz, czyli Remek Siudziński, który jako jedyny Polak ukończył tą imprezę solo na wysokim dwunastym miejscu.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments