fot. Movistar Team

Hiszpańska drużyna Movistar włączyła się w pomoc w walce z pandemią koronawirusa. Jedną z jej pierwszych inicjatyw jest przekazanie dwustu pięćdziesięciu par okularów jednemu ze szpitali w Barcelonie. 

Do barcelońskiego szpitala Vall d’Hebron trafi dwieście pięćdziesiąt par okularów wyprodukowanych przez amerykańską firmę 100%, która na co dzień zaopatruje zawodników Movistaru, będąc jednym z ich sprzętowych partnerów. Pięćdziesiąt spośród nich to model-maska. Pracownikom służby zdrowia w Katalonii, jednego z najbardziej dotkniętych wirusem Covid-19 regionów w Hiszpanii, pomogą one wypełniać codzienne obowiązki.

O podjętej przez zespół Eusebio Unzué akcji wstawiając zdjęcia w okularach z przezroczystymi soczewkami poinformowali najbardziej znani kolarze i kolarki z zespołu, w tym mistrz Hiszpanii Alejandro Valverde, Marc Soler czy mistrzyni Hiszpanii Lourdes Oyarbide.

Warto również dodać, że firma 100% przekazała 10 tys. par okularów amerykańskiej służbie zdrowia.

Inicjatywa Movistaru nie jest jedyną, jaką podjął hiszpański świat kolarstwa. W środę organizatorzy wyścigu Vuelta a España zdecydowali się przekazać władzom Madrytu namiot prasowy, który służy teraz do przechowywania i dystrybucji środków sanitarnych.