fot. La Vuelta

Jeden z namiotów, który podczas hiszpańskiego wielkiego touru Vuelta a España służy jako przenośne biuro prasowe, został oddany do dyspozycji władz Madrytu i przeznaczony jako miejsce do składowania i dystrybucji środków sanitarnych. 

Hiszpański (i nie tylko) świat sportu podejmuje wiele różnych inicjatyw, aby pomóc w walce z koronawirusem. Teraz włączyli się do tego organizatorzy wyścigu Vuelta a España, którzy ofiarowali władzom Madrytu jeden z namiotów, który podczas wyścigu służy dziennikarzom z Hiszpanii i z całego świata jako miejsce do pracy, a ponadto gości konferencje prasowe zwycięzców etapowych i liderów poszczególnych klasyfikacji.

Namiot został zainstalowany w Pabellón de Cristal de la Casa de Campo w Madrycie, gdzie zajmuje powierzchnię 375 metrów kwadratowych i dysponuje dwustoma miejscami. Odbywa się to ramach PEMAM (El Plan Territorial de Emergencia Municipal del Ayuntamiento de Madrid), czyli planu terytorialnego na wypadek sytuacji nadzwyczajnej wdrożonego przez władze Madrytu. Na jego podstawie, w czasie poważnego ryzyka lub katastrofy można w odpowiedni sposób zarządzać zasobami ludzkimi i niezbędnymi materiałami.

Ta inicjatywa jest tylko jedną z kilku innych, jakie największy hiszpański wyścig kolarski podjął, aby pomóc uporać się kryzysem sanitarnym panującym w kraju. Przed kilkoma dniami do szpitali w Madrycie trafiło 20 tys. butelek wody zgromadzonych na tegoroczną edycję Vuelty, która ma się odbyć w dniach 14 sierpnia – 6 września.