fot. Decuninck - Quick Step / Sigfrid Eggers

Menadżer Deceuninck-Quick Step oczekuje, że młodego Belga będzie stać w przyszłym sezonie na zwycięstwa w większych wyścigach.

20-letni Remco Evenepoel fantastycznie rozpoczął sezon 2020. Wygrał etapy oraz klasyfikacje generalne w Vuelta a San Juan Internacional i Volta ao Algarve em Bicicleta. Niestety wirus, który zaatakował świat spowodował, że Belg nie wystartował już w kolejnych planowanych wyścigach.

Na temat jego kalendarz startów wypowiedział się jego szef, czyli Patrick Lefevere:

Nie do końca jestem za tym, aby celem Remco była zdobycie złotego medalu na IO w jeździe na czas. My jako ekipa niewiele czerpiemy komercyjnie z igrzysk, ale z drugiej strony rozumiem kolarza i nie mamy zamiaru pod tym kątem nic zmieniać w jego przygotowaniach.

Menadżer Deceuninck-Quick Step w wywiadzie dla HLN.be wyraził także swoje zdanie na temat jazdy Remco w wielkich tourach:

W przyszłym roku Evenepoel będzie mocniejszy, starszy i mądrzejszy jako kolarz. Liczę, że zacznie wygrywać także większe wyścigi. Jednak póki co nie widzieliśmy go w walce w europejskich górach powyżej 2000 m.n.p.m. Dlatego jeśli pojedzie na przykład Giro d’Italia to nie będziemy mieli większych wymagań. Chcemy zobaczyć jak sobie będzie radził podczas trzytygodniowej rywalizacji.