fot. Decuninck - Quick Step / Sigfrid Eggers

Menadżer Deceuninck-Quick Step oczekuje, że młodego Belga będzie stać w przyszłym sezonie na zwycięstwa w większych wyścigach.

20-letni Remco Evenepoel fantastycznie rozpoczął sezon 2020. Wygrał etapy oraz klasyfikacje generalne w Vuelta a San Juan Internacional i Volta ao Algarve em Bicicleta. Niestety wirus, który zaatakował świat spowodował, że Belg nie wystartował już w kolejnych planowanych wyścigach.

Na temat jego kalendarz startów wypowiedział się jego szef, czyli Patrick Lefevere:

Nie do końca jestem za tym, aby celem Remco była zdobycie złotego medalu na IO w jeździe na czas. My jako ekipa niewiele czerpiemy komercyjnie z igrzysk, ale z drugiej strony rozumiem kolarza i nie mamy zamiaru pod tym kątem nic zmieniać w jego przygotowaniach.

Menadżer Deceuninck-Quick Step w wywiadzie dla HLN.be wyraził także swoje zdanie na temat jazdy Remco w wielkich tourach:

W przyszłym roku Evenepoel będzie mocniejszy, starszy i mądrzejszy jako kolarz. Liczę, że zacznie wygrywać także większe wyścigi. Jednak póki co nie widzieliśmy go w walce w europejskich górach powyżej 2000 m.n.p.m. Dlatego jeśli pojedzie na przykład Giro d’Italia to nie będziemy mieli większych wymagań. Chcemy zobaczyć jak sobie będzie radził podczas trzytygodniowej rywalizacji.

 

Poprzedni artykułDariusz Miłek zapowiedział drastyczne cięcia kosztów
Następny artykułCCC Team jednak przejdzie do historii?
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments