fot. ASO/Fabien Boukla

Wiele wydarzeń sportowych, w tym wyścigów kolarskich zostało odwołanych z powodu epidemii koronawirusa. Wyścig Paryż-Nicea nie zostaje przerwany. ASO zdecydowało się jedynie na odwołanie ostatniego, 8. etapu.

ASO za pośrednictwem oficjalnej strony wyścigu Paryż-Nicea poinformowało o odwołaniu niedzielnego etapu, który miał odbyć się w okolicach Nicei. Do pokonania było 113,5 kilometra po mocno pofałdowanej trasie. Ze względu na koronawirusa organizatorzy wyścigu z porozumieniu z UCI (Międzynarodowa Unia Kolarska) i władzami miasta Nicei postanowili, że “Wyścig ku słońcu” zakończy się w sobotę.

Tym samym do końca wyścigu pozostały dwa etapy – dzisiejszy z Sorgues do Apt oraz jutrzejszy z metą na Valdeblore la Colmiane. Będzie to finałowy podjazd 7. etapu i zarazem całego wyścigu. Liderem obecnie jest Maximilian Schachmann (Bora-hansgrohe).

Pojawiają się głosy o tym, że wyścig Paryż-Nicea powinien zostać przerwany. Jednak taka decyzja nie zapadła. Dzisiaj z dalszego ścigania zrezygnowała grupa Bahrain-McLaren.