Fot. Mazowsze Serce Polski

Zaledwie 19-letni Søren Wærenskjold (Joker Fuel of Norway) odniósł zwycięstwo podczas pierwszego etapu wyścigu na Rodos. Najlepszy z kolarzy drużyny Mazowsze Serce Polski Alan Banaszek zajął piątą lokatę.

Zawodnicy pierwszego dnia ścigania mieli do pokonania 149 kilometrów. Największa trudność, którą był 10-kilometrowy podjazd znajdował się w pierwszej części etapu. Następnie kolarze wjechali na cztery okrążenia z finiszem na niewielkim podjeździe.

Na starcie stawiła się ekipa Mazowsze Serce Polski. Oprócz niej mieliśmy kolejny polski akcent. W brytyjskiej drużynie Velo Schils Interbike Racing Team znalazł się Patryk Biel.

Zgodnie z oczekiwaniami o zwycięstwie zdecydował masowy finisz z peletonu. Najlepszy w nim okazał się młody Norweg Søren Wærenskjold. Miejsca na podium uzupełnili Christian Koch (Team Lotto – Kern Haus) oraz Fridtjof Røinås (Joker Fuel of Norway). Z tym samym czasem finiszował najlepszy z Polaków Alan Banaszek. Natomiast jego kolega z drużyny Mazowsze Serce Polski Paweł Bernas był piętnasty.

Wyniki 1 etapu Tour of Rhodes 2020:

1 74 WÆRENSKJOLD Søren NOR JOKER Fuel of Norway 20 03.49.44
2 47 KOCH Christian Maximilian GER TEAM LOTTO – KERN HAUS 24 00.00:00
3 72 RØINÅS Fridtjof Rasin NOR JOKER Fuel of Norway 26 00.00:00
4 27 SKAARSETH Iver NOR UNO – X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 22 00.00:00
5 83 BANASZEK Alan POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 23 00.00:00
6 21 TRÆEN Torstein NOR UNO – X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 25 00.00:00
7 143 BALKAN Onur TUR TURKEY 24 00.00:00
8 116 STÜSSI Colin Chris SUI TEAM VORARLBERG SANTIC 27 00.00:00
9 181 JOHNSTON Calum GBR 22 00.00:00
10 185 DOUBLE Paul GBR 24 00.00:00
11 52 CANECKY Marek SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 32 00.00:00
12 125 BÁRTA Tomáš CZE TUFO – PARDUS PROSTEJOV 21 00.00:00
13 34 KUSZTOR Péter HUN TEAM NOVO NORDISK 36 00.00:00
14 166 SOULIOS Zisis GRE 24 00.00:00
15 84 BERNAS Paweł POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 30 00.00:00
16 46 HEIDUK Kim Alexander GER TEAM LOTTO – KERN HAUS 20 00.00:00
17 184 HOLLYMAN Mason GBR 20 00.00:00
18 22 WÆRSTED Syver NOR UNO – X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 24 00.00:00
19 26 URIANSTAD Martin Bugge NOR UNO – X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 21 00.00:00
20 41 HUPPERTZ Joshua GER TEAM LOTTO – KERN HAUS 26 00.00:00
21 213 THURAU Sven GER TEAM DAUNER | AKKON 24 00.00:00
22 124 TYRPEKL Karel CZE TUFO – PARDUS PROSTEJOV 21 00.00:00
23 76 STAUNE-MITTET Andreas NOR JOKER Fuel of Norway 22 00.00:00
24 137 ODDLI Anders NOR 26 00.00:00
25 111 GUERIN Alexis FRA TEAM VORARLBERG SANTIC 28 00.00:00
26 106 MÜNSTERMANN Per Christian GER TEAM SKS SAUERLAND NRW 21 00.00:00
27 56 BELLAN Juraj SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 24 00.00:00
28 77 LUKKEDAL Øivind NOR JOKER Fuel of Norway 26 00.00:00
29 117 THALMANN Roland SUI TEAM VORARLBERG SANTIC 27 00.00:00
30 187 ROSE-DAVIES Louis GBR 21 00.00:00
31 32 IRVINE Declan AUS TEAM NOVO NORDISK 21 00.00:00
32 42 HUGGER Jan GER TEAM LOTTO – KERN HAUS 22 00.00:00
33 33 KAMSTRA Brian NED TEAM NOVO NORDISK 27 00.00:00
34 25 KULSET Sindre NOR UNO – X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 22 00.00:00
35 85 KACZMAREK Jakub POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 27 00.00:00
36 224 EIDE Mikkel NOR 21 00.00:00
37 96 WOLLENBERG Tim GER MALOJA PUSHBIKERS 20 00.00:00
38 151 SAVAGE Kieran GBR 23 00.00:00
39 23 KULSET Kristian NOR UNO – X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 25 00.00:00
40 142 DOGAN Halil TUR TURKEY 20 00.00:00
41 141 SAYAR Mustafa TUR TURKEY 31 00.00:00
42 215 HUYS Branko BEL TEAM DAUNER | AKKON 19 00.00:00
43 91 ACHTERBERG Yannik GER 26 00.00:00
44 55 KUBIŠ Lukáš SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 20 00.00:00
45 105 HODAPP Johannes GER TEAM SKS SAUERLAND NRW 21 00.00:00
46 51 TYBOR Patrik SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 33 00.00:00
47 54 CULLY Jan Andrej SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 25 00.00:00
48 103 KNOLLE Jon GER TEAM SKS SAUERLAND NRW 21 00.00:00
49 71 HOLTER Ådne NOR JOKER Fuel of Norway 20 00.00:00
50 114 ORRICO Davide ITA TEAM VORARLBERG SANTIC 30 00.00:00
51 43 HENN Luca GER TEAM LOTTO – KERN HAUS 23 00.00:00
52 211 MAMOS Philipp GER TEAM DAUNER | AKKON 38 00.00:00
53 4 GIANNOUTSOS Miltiadis GRE GREECE 23 00.00:00
54 12 KORTSIDAKIS Michail GRE 26 00.00:00
55 87 PIASKOWY Emanuel POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 29 00.00:00
56 155 KIMBER George GBR 21 00.00:00
57 231 SKJELBRED Aleksander Andersen NOR 23 00.00:00
58 113 MEILER Lukas GER TEAM VORARLBERG SANTIC 25 00.00:00
59 216 MESSERSCHMIDT Jonas Fabian GER TEAM DAUNER | AKKON 19 00.00:00
60 126 STOCEK Bruno CZE TUFO – PARDUS PROSTEJOV 19 00.00:00
61 61 DUVERGER Romain FRA EUROCYCLINGTRIPS – CMI PRO CYCLING 35 00.00:00
62 1 TZORTZAKIS Polychronis GRE GREECE 31 00.00:00
63 92 SCHÖSSWENDTER Christoph AUT MALOJA PUSHBIKERS 22 00.00:24
64 13 NIELSEN Philip Birker DEN 19 00.00:24
65 237 CHRISTOPOULOS Cheller GRE 25 00.00:24
66 35 MUNDAY Samuel AUS TEAM NOVO NORDISK 22 00.00:24
67 186 REED Jordan GBR 21 00.00:24
68 14 TSOPOUROGLOU Vasilios GRE 27 00.00:24
69 75 AALRUST Håkon Lunder NOR JOKER Fuel of Norway 22 00.00:29
70 217 CLAUSS Marc GER TEAM DAUNER | AKKON 22 00.00:29
71 81 RUTKIEWICZ Marek POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 39 00.00:29
72 86 PODLASKI Michal POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 32 00.00:29
73 152 PASSFIELD Charlie GBR 23 00.00:29
74 153 BOLLAND David GBR 24 00.00:33
75 93 DAVIS Corey USA MALOJA PUSHBIKERS 28 00.00:33
76 115 STALLAERT Joeri BEL TEAM VORARLBERG SANTIC 29 00.00:33
77 174 MEWES Ben GBR 21 00.00:33
78 226 STENSBY Anton H NOR 19 00.00:37
79 37 POLI Umberto ITA TEAM NOVO NORDISK 24 00.00:37
80 182 BEAKE Charlie GBR 23 00.00:37
81 176 MORRIS Samuel GBR 21 00.00:37
82 193 MATSANGOS Alexandros CYP CYPRUS 21 00.00:37
83 53 VLCÁK Martin SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 22 00.00:37
84 202 VARABEI Anton CAN 35 00.00:43
85 45 TARLTON Alexander GER TEAM LOTTO – KERN HAUS 20 00.00:43
86 201 SAMUEL Travis CAN 26 00.00:00
87 222 BEKKEN Jon-Anders NOR 22 00.01:06
88 171 HOLLINS Jake GBR 30 00.01:09
89 6 CHRISTAKOS Dimitrios GRE GREECE 21 00.01:17
90 73 MIDTSVEEN Sondre NOR JOKER Fuel of Norway 23 00.01:25
91 3 KARATSIVIS Panagiotis GRE GREECE 19 00.02:06
92 145 YILMAZ Yunus TUR TURKEY 24 00.02:08
93 62 PEYROTON DARTET Thomas FRA EUROCYCLINGTRIPS – CMI PRO CYCLING 35 00.04:10
94 225 RØNNING Vebjørn NOR 21 00.04:10
95 17 GKAZONIS Petros GRE 30 00.04:10
96 214 STEIGNER Kilian GER TEAM DAUNER | AKKON 20 00.04:10
97 127 REHA Filip CZE TUFO – PARDUS PROSTEJOV 19 00.05:36
98 44 KUHN Jan GER TEAM LOTTO – KERN HAUS 20 00.00:00
99 11 PAPASTAMATAKIS Kiriakos GRE 29 00.06:15
100 94 ECHTERMANN Leon GER MALOJA PUSHBIKERS 23 00.08:06
101 104 GIEßELMANN Michel GER TEAM SKS SAUERLAND NRW 21 00.08:06
102 131 DRIVENES Magnus NOR 25 00.09:34
103 24 BLIKRA Erlend NOR UNO – X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM 23 00.09:34
104 196 AGROTIS Alexandros CYP CYPRUS 22 00.09:36
105 191 MILTIADIS Andreas CYP CYPRUS 24 00.09:36
106 2 KASTRANTAS Charalampos GRE GREECE 29 00.09:36
107 163 AVDELAS Alexandros GRE 34 00.09:56
108 31 BENHAMOUDA Mehdi FRA TEAM NOVO NORDISK 25 00.09:56
109 161 XOURIS Panagiotis GRE 50 00.09:56
110 16 ILIADIS Ioanis GRE 27 00.09:56
111 7 MOUTSIOS Martinos GRE GREECE 19 00.09:56
112 102 BALDINGER Lukas GER TEAM SKS SAUERLAND NRW 21 00.09:56
113 147 TIRYAKI Oguzhan TUR TURKEY 22 00.09:56
114 212 BAUER Dominik GER TEAM DAUNER | AKKON 23 00.09:56
115 223 BERGSJØ Christian NOR 20 00.09:56
116 136 BRITTMARK Øystein NOR 24 00.09:56
117 123 HNÍK Jakub CZE TUFO – PARDUS PROSTEJOV 19 00.09:56
118 122 MÜLLER Maxim CZE TUFO – PARDUS PROSTEJOV 19 00.09:56
119 134 EKREN Thomas NOR 25 00.09:56
120 227 EIKELAND Ken-Levi NOR 26 00.09:56
121 144 TURGUT Onur TUR TURKEY 22 00.09:56
122 154 CARR Frazier GBR 26 00.09:56
123 95 HEMING Miká GER MALOJA PUSHBIKERS 20 00.09:56
124 97 WINTER Laurin GER MALOJA PUSHBIKERS 24 00.09:56
125 121 DOLNÍCEK Marek CZE TUFO – PARDUS PROSTEJOV 21 00.09:56
126 235 IHLE Ådne NOR 21 00.09:56
127 82 KUREK Adrian POL MAZOWSZE SERCE POLSKI 32 00.09:56
128 203 RUDDERHAM Ryan CAN 21 00.09:56
129 36 CLANCY Stephen IRL TEAM NOVO NORDISK 28 00.09:56
130 183 TRONSTAD Karl Jonas NOR 22 00.10:02
131 175 SKINNER George GBR 23 00.13:13
132 146 CETIN Melih TUR TURKEY 19 00.13:16
133 57 CHREN Martin SVK DUKLA BANSKA BYSTRICA 21 00.13:16
134 194 ARCHIMANDRITES Armando CYP CYPRUS 34 00.13:19
135 195 PROCOPIDES Petros CYP CYPRUS 20 00.13:19
136 157 HAWKINS Angus GBR 19 00.13:20
137 133 SKALLEBERG Sondre Nobel NOR 26 00.13:20
138 173 BIEL Patryk POL 39 00.15:40
139 172 HARRIS Joe GBR 31 00.15:40
140 236 ZEGKLIS Nicolaos GRE 24 00.15:40
141 65 GREEN Siméon GBR EUROCYCLINGTRIPS – CMI PRO CYCLING 41 00.19:16
142 66 MOWATT James AUS EUROCYCLINGTRIPS – CMI PRO CYCLING 30 00.19:17
143 207 BLAVAKIS Emmanouil GRE 24 00.20:19
144 162 NEILAS Giorgios GRE 40 00.21:22
145 67 DEGUEURCE Joffrey FRA EUROCYCLINGTRIPS – CMI PRO CYCLING 23 00.23:01
146 192 THYMIDES Constantinos CYP CYPRUS 34 00.28:17
147 63 SOULA Guillaume FRA EUROCYCLINGTRIPS – CMI PRO CYCLING 40 00.28:24
148 156 BARBER Farley GBR 19 00.28:24
149 221 KRISTENSEN Sondre Peder NOR 19 00.28:24
150 206 RIVERS Grahame CAN 40 00.28:24
205 BERGEN Nick CAN 32 DNF
165 KARRIS Ioannis GRE 29 DNF
15 SAKELLAROPOULOS Ilias-Panagiotis GRE 19 DNF
101 KULBE Lars GER TEAM SKS SAUERLAND NRW 20 DNF
233 DAHLSLETT Hans Magnus Eldby NOR 20 DNF
64 ORR Robert GBR EUROCYCLINGTRIPS – CMI PRO CYCLING 40 DNF
107 STOCKMAN Michiel BEL TEAM SKS SAUERLAND NRW 24 DNS
132 KILLINGBERG Kristian Østberg NOR 24 DNS
112 KUEN Maximilian AUT TEAM VORARLBERG SANTIC 28 DNS
232 HOLSTAD Simon Aspelund NOR 20 DNS
234 WENDELBORG Eirik NOR 29 DNS