fot. Ag2R La Mondiale/Twitter

Romain Bardet po odwołaniu Tirreno-Adriatico został zmuszony do zmienienia swoich planów. Stawi się on na starcie rozpoczynającego się w niedzielę w Plaisir wyścigu Paryż-Nicea.

Przypomnijmy, że 29-letni Francuz ma zamiar w tym roku zadebiutować w Giro d’Italia. Start we Francji, więc będzie dla niego kolejnym etapem przygotowań do włoskiego Giro. W “Wyścigu ku Słońcu” Bardet nie będzie jednak liderem zespołu, ponieważ jak sam przyznał w ostatnim czasie wiele się działo w jego życiu prywatnym.

Z pewnością nie jestem w takiej formie, ani moje przygotowania nie były tak dobre, jak w ostatnim roku. Ostatnie dwa tygodnie były dla mnie chaotyczne z powodu narodzin mojego syna. Moja dyspozycja jest, jednak obiecująca. Skupię się na pracy dla dobra zespołu, który może zabłysnąć w tym wyścigu

– powiedział Francuz.

Ta wypowiedź sprawia, że liderem ekipy w klasyfikacji generalnej będzie przygotowujący się do Tour de France Pierre Latour. Na pagórkowatych etapach swoją formę przed kampanią północnych klasyków sprawdzi Oliver Naesen. Groźny może być, również Benoit Cosnefroy, który już w tym sezonie triumfował w klasyfikacji generalnej w Etoile de Bessèges oraz w klasyku Grand Prix Cycliste la Marseillaise. Skład drużyny prowadzonej przez Vincenta Lavenu uzupełnią Nans Peters, Aurélien Paret-Peintre, Alexis Gougeard oraz najbardziej doświadczony Mikaël Cherel.

Skład Ag2R La Mondiale na Paryż-Nicea 2020:

Romain Bardet, Benoit Cosnefroy, Pierre Latour, Nans Peters, Alexis Gougeard, Mikaël Cherel, Aurélien Paret-Peintre (wszyscy Francja) oraz Oliver Naesen (Belgia).