Fot. BORA hansgrohe

Słowacki kolarz pochodzący z Žiliny na skutek odwołania Tirreno-Adriatico musiał zweryfikować swoje plany. Sagan zamiast do Włoch wybierze się na wyścig Paryż-Nicea.

Trzykrotny mistrz świata dotychczas tylko dwa razy brał udział w “Wyścigu ku Słońcu”. Miało to miejsce bardzo dawno temu w 2010 i 2011 roku, gdy dopiero rozpoczynał swoją bogatą karierę w nieistniejącej już ekipie Liquigas – Doimo. Przez kolejne lata to “Wyścig Dwóch Mórz” był jego ostatnim etapem przygotowań do wyścigów klasycznych. W obecnej sytuacji jego decyzja o ściganiu się we Francji jest zrozumiała.

Z pewnością ekipa BORA – hansgrohe podczas Paryż-Nicea powalczy o zwycięstwa etapowe. Oprócz Sagana na sprinterskich końcówkach może powalczyć Pascal Ackermann, który ma już w tym sezonie dwa zwycięstwa na swoim koncie. Za rozprowadzenie wspomnianych zawodników będzie odpowiadać mocna dwójka, którą stworzą Jempy Drucker oraz Michael Schwarzmann. Na trudniejszych etapach oraz w klasyfikacji generalnej powinna powalczyć dwójka Austriaków Patrick Konrad, Felix Großschartner oraz mistrz Niemiec Maximilian Schachmann. Skład uzupełni starszy brat Petera Sagana Juraj.

Skład BORA – hansgrohe na Paryż-Nicea 2020:

Peter Sagan, Juraj Sagan (obaj Słowacja), Patrick Konrad, Felix Großschartner (obaj Austria), Michael Schwarzmann, Maximilian Schachmann, Pascal Ackermann (wszyscy Niemcy) oraz Jempy Drucker (Luksemburg).