fot. Kuurne-Bruksela-Kuurne

Wyścig Paris-Nice po odwołaniu włoskich wyścigów jest najważniejszą imprezą kolarską, która odbędzie się w najbliższym czasie. W bardzo silnym składzie na francuski wyścig przyjedzie Deceuninck-Quick Step, który chce dołożyć kolejne triumfy do listy 14 zwycięstw.

Na pierwsze zwycięstwo w sezonie liczy Julian Alaphilippe. Francuz jest liderem “Watahy” na Paris-Nice. Na sprinterskich etapach o zwycięstwa powalczy Sam Bennett. Irlandczyk przed rokiem na francuskim wyścigu wygrał dwa etapy i teraz chce powtórzyć, a może nawet poprawić ten wyczyn. W tym roku Bennett sięgnął już po dwa zwycięstwa.

W świetnej formie do Francji przyjedzie Kasper Asgreen. Tydzień temu triumfując na Kuurne-Bruxelles-Kuurne osiągnął najlepszy wynik w karierze. 25-latek po raz pierwszy stanie na starcie Paris-Nice.

Pozostali kolarze w belgijskim zespole również będą mocnymi punktami. Są to: świeżo upieczony mistrz świata w madisonie Michael Morkov, drugi w Omloop Het Nieuwsblad Yves Lampaert, Zdenek Stybar, Bob Jungels i Tim Declercq.

Skład Deceuninck-Quick Step na Paris-Nice 2020: Julian Alaphilippe, Sam Bennett, Kasper Asgreen, Tim Declercq, Bob Jungels, Zdenek Stybar, Yves Lampaert, Michael Morkov.