fot. Deceuninck - Quick Step

Florian Sénéchal (Deceuninck – Quick Step) jako ubiegłoroczny zwycięzca pojedzie z numerem jeden w dzisiejszym wyścigu.

Niespełna 202 kilometry z Quaregnon do Dour będą mieli do pokonania kolarze walczący o prymat w 52 edycji Le Samyn. Na zawodników będzie czekało 20 sektorów brukowanych.

Tytułu będzie bronił Florian Sénéchal (Deceuninck – Quick Step). W rywalizacji będziemy mieli jednego Polaka. Z numerem 196 pojedzie Filip Maciejuk (Leopard Pro Cycling).

W walce o zwycięstwo oprócz Sénéchala powinni liczyć się między innymi: Niki Terpstra, Jasper Stuyven, Giacomo Nizzolo czy Davide Ballerini.

Lista startowa Le Samyn 2020:

DECEUNINCK – QUICK – STEP
1 SENECHAL Florian FRA
2 BALLERINI Davide ITA
3 DECLERCQ Tim BEL
4 HODEG CHAGUI Alvaro JoseCOL
5 KEISSE Iljo BEL
6 STEIMLE Jannik GER
7 VAN LERBERGHE Bert BEL

AG2R LA MONDIALE
11 TANFIELD Harry GBR
12 DUVAL Julien FRA
13 GODON Dorian FRA
14 GOUGEARD Alexis FRA
15 NAESEN Lawrence BEL
16
17 VENTURINI Clement FRA

ISRAEL START – UP NATION
21 BIERMANS Jenthe BEL
22 HOFSTETTER Hugo FRA
23 MCCABE Travis USA
24 RÄIM Mihkel EST
25 SAGIV Guy ISR
26 RENARD Alexis FRA
27 VAN ASBROECK Tom BEL

LOTTO SOUDAL
31 ARMEE Sander BEL
32 GOOSSENS Kobe BEL
33 IVERSEN Rasmus Byriel DEN
34 MERTZ Remy BEL
35 VAN GOETHEM Brian NED
36
37

NTT PRO CYCLING TEAM
41 BATTISTELLA Samuele ITA
42 HAGEN Edvald Boasson NOR
43 GOGL Michael AUT
44 NIZZOLO Giacomo ITA
45 NIELSEN Andreas DEN
46 JANSE VAN RENSBURG Reinart RSA
47 TILLER Rasmus NOR

TREK – SEGAFREDO
51 MOSCA Jacopo ITA
52 STUYVEN Jasper BEL
53 THEUNS Edward BEL
54 LIEPINS Emils LAT
55 MULLEN Ryan IRL
56 KIRSCH Alex LUX
57 SIMMONS Quinn USA

ALPECIN – FENIX
61 MERLIER Tim BEL
62 JANS Roy BEL
63 JANSSENS Jimmy BEL
64 LEYSEN Senne BEL
65 RICKAERT Jonas BEL
66 WALSLEBEN Philipp GER
67 VERMEERSCH Gianni BEL

TEAM ARKEA – SAMSIC
71 LOUVEL Mathis FRA
72 LEDANOIS Kevin FRA
73 NOPPE Christophe BEL
74 JARRIER Benoit FRA
75 BOUDAT Thomas FRA
76 WELTEN Bram NED
77 GUERNALEC Thibault FRA

CAJA RURAL – SEGUROS RGA
81
82 BAGÜES KALPARSORO Arit ESP
83 CAÑELLAS SANCHEZ XavierESP
84 GONZALEZ LOPEZ David ESP
85 IRISARRI RICON Jon ESP
86 LAZKANO LOPEZ Oier ESP
87 MARTIN GALAN Sergio Rom ESP

CIRCUS – WANTY GOBERT
91 DE GENDT Aime BEL
92 DE WINTER Ludwig BEL
93 DEVRIENDT Tom BEL
94 DUPONT Timothy BEL
95 PASQUALON Andrea ITA
96 VANSPEYBROUCK Pieter BEL
97 VLIEGEN Loïc BEL

WALLONIE BRUXELLES
101 ISTA Kevyn BEL
102 VALLEE Boris BEL
103 WIRTGEN Tom LUX
104 ROBEET Ludovic BEL
105 TAMINIAUX Lionel BEL
106 Suter Joel SUI
107 SIX Franklin BEL

RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM
111 MAGNUSSON Kim SWE
112 REINDERS Elmar NED
113 BUDDING Martijn NED
114 MØRCH KONGSTAD Tobias DEN
115 WALLIN Rasmus Bøgh DEN
116 VEYHE Torkil DEN
117 VINJEBO Emil Nygaard DEN

SPORT VLAANDEREN – BALOISE
121 BEULLENS Cedric BEL
122 CAPIOT Amaury BEL
123 VAN DEN BOSSCHE Fabio BEL
124 PLANCKAERT Edward BEL
125 PLANCKAERT Emiel BEL
126 VERWILST Aaron BEL
127 WARLOP Jordi BEL

TOTAL DIRECT ENERGIE
131 TERPSTRA Niki NED
132 GAUDIN Damien FRA
133 MAITRE Florian FRA
134 MANZIN Lorrenzo FRA
135 PETIT Adrien FRA
136
137 VAN GESTEL Dries BEL

UNO – X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM
141 SKAARSETH Anders NOR
142 RESELL Erik Nordsaeter NOR
143 SLEEN Torjus NOR
144 HOELGAARD Markus NOR
145 ABRAHAMSEN Jonas NOR
146 SAUGSTAD Lars NOR
147 HVIDEBERG Jonas Iversby NOR

B&B HOTELS – VITAL CONCEPT
151 BOECKMANS Kris BEL
152 COQUARD Bryan FRA
153 DE BACKER Bert BEL
154 BACKAERT Frederick BEL
155 MORICE Julien FRA
156 MOZZATO Luca ITA
157 VAN GENECHTEN Jonas BEL

AKROS – EXCELSIOR – THÖMUS
161 DEVAUX Thomas FRA
162 DUFAUX Lois SUI
163
164 QUINCEY Scott SUI
165 BACHMANN Laurin SUI
166 THIÉBAUD Valère SUI
167 ZOBRIST Manuel SUI

CANYON DHB P / B SOREEN
171 JONES Brenton AUS
172 STEWART Thomas GBR
173 HENNESSY Jacob GBR
174 TENNANT Andrew GBR
175 PATON Alex GBR
176 SCOTT Jacob GBR
177 BAUGNIES Jerome BEL

GROUPAMA – FDJ (Cont. TEAM)
181 ASKEY Lewis GBR
182 DAVY Clement FRA
183 JERMAN Žiga SLO
184 NONNEZ Théo FRA
185 BRUNEL Alexys FRA
186 STEWART Jake GBR
187 VAN DEN BERG Lars NED

LEOPARD PRO CYCLING
191 HALLER Patrick GER
192 HEIDERSCHEID Colin LUX
193 KLUCKERS Arthur LUX
194 LINDGREN Emil SWE
195 MAAS Jan NED
196 MACIEJUK Filip POL
197 LEYDER Misch LUX

METEC – TKH CONTINENTAL CYCLINGTEAM P / B MANTEL
201 ASSELMAN Jesper NED
202 BAX Sjoerd NED
203 BOUWMANS Dylan NED
204 DE LANGE Thijs NED
205 VAN DALEN Jason NED
206 VAN DEN BERG Marijn NED
207 VAN DEN DOOL Jens NED

NATURA4EVER – ROUBAIX – LILLE METROPOLE
211 DERNIES Tom BEL
212 DE WITTE Mathias BEL
213 LEROUX Samuel FRA
214 LEVASSEUR Jordan FRA
215 LEVEAU Jérémy FRA
216 PICOUX Maximilien BEL
217 VERMEULEN Emiel BEL

TARTELETTO – ISOREX
221 MARCHAND Gianni BEL
222 VAN STAEYEN Michaël BEL
223 JOSEPH Thomas BEL
224 VAN DEN BRANDE Julien BEL
225 TEUGELS Lennert BEL
226 WOUTERS Enzo BEL
227 BOUTS Jordy BEL

SEG RACING ACADEMY
231 MEEUS Jordi BEL
232 VAN TRICHT Stan BEL
233 DEKKER David NED
234 ZIJLAARD Maikel NED
235 RASCH Jesper NED
236 FRIGO Marco ITA
237 KRUL Wessel NED

VITUS PRO CYCLING P / B BROTHER UK
241 TULETT Daniel GBR
242 MCGLINCHEY Christopher IRL
243 MOORE Darnell IRL
244 MOTTRAM Michael GBR
245 SUTTON Joseph GBR
246 KENWAY Adam GBR
247 MAZZONE Tom GBR