fot. Boucles DromeArdeche/James Startt / Agence Zoom

Francuz z ekipy Deceuninck Quick-Step zwyciężył w klasyku rozgrywanym w departamencie Ardèche po ponad 50 kilometrowej samotnej ucieczce.

Trasa 20. edycji francuskiego wyścigu jednodniowego w teorii miała preferować górali oraz kolarzy specjalizujących się w ardeńskich klasykach. Na zawodników czekały 184 kilometry trudnej trasy. Na liście startowej znalazł się w drużynie Arkea Samsic jedyny Polak jadący w tym wyścigu Łukasz Owsian.

Należy zwrócić uwagę, że cały wyścig był rozgrywany w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, podobnych do tych jakie mogliśmy oglądać we Flandrii podczas Omloop Het Nieuwsblad. W ucieczce od samego startu znalazł się między innymi Cavagna. Oprócz niego do odjazdu dnia zabrali się: Evaldas Šiškevičius (NIPPO DELKO One Provence), Ben King (NTT Pro Cycling) oraz Julen Irizar (Fundación – Orbea). 24-letni Francuz na nieco ponad 50 kilometrów do mety zdecydował się na samotną akcję, która okazała się skuteczna. Kolarz reprezentujący Deceuninck Quick-Step z wielką przewagą niezagrożony dotarł na linię mety.

Rémi Cavagna jest już siódmym kolarzem z “Watahy”, który odniósł zwycięstwo w tym sezonie. Na drugiej lokacie uplasował się Estończyk Tanel Kangert (EF Pro Cycling), a ostatnie miejsce na podium zajął reprezentant gospodarzy Guillame Martin (Cofidis).

Wyniki Faun-Ardèche Classic:

1 CAVAGNA Rémi (FRA) DECEUNINCK – QUICK – STEP 5:13:10
2 KANGERT Tanel (EST) EF PRO CYCLING 0:02:51
3 MARTIN Guillaume (FRA) COFIDIS 0:02:55
4 BARGUIL Warren (FRA) TEAM ARKEA – SAMSIC 0:03:24
5 EDET Nicolas (FRA) COFIDIS 0:04:35
6 ROTA Lorenzo (ITA) VINI ZABU’ KTM 0:05:07
7 HONORÉ Mikkel Frølich (DEN) DECEUNINCK – QUICK – STEP 0:05:22
8 KING Benjamin (USA) NTT PRO CYCLING TEAM 0:05:36
9 PETERS Nans (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:05:38
10 BAGIOLI Andrea (ITA) DECEUNINCK – QUICK – STEP 0:05:43
11 CALMEJANE Lilian (FRA) TOTAL DIRECT ENERGIE 0:05:49
12 GEBREIGZABHIER Amanuel (ERI) NTT PRO CYCLING TEAM 0:05:53
13 LIVYNS Arjen (BEL) WALLONIE BRUXELLES 0:05:55
14 KREUZIGER Roman (CZE) NTT PRO CYCLING TEAM 0:05:55
15 QUINTANA Dayer (COL) TEAM ARKEA – SAMSIC 0:05:55
16 PARET PEINTRE Aurélien (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:06:39
17 NIBALI Vincenzo (ITA) TREK – SEGAFREDO 0:07:58
18 MARTIN SANZ Gotzon (ESP) FUNDACION – ORBEA 0:08:07
19 COURTEILLE Arnaud (FRA) B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM 0:08:51
20 PETILLI Simone (ITA) CIRCUS – WANTY GOBERT 0:08:51
21 SERRANO RODRIGUEZ Gonzalo (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA 0:09:31
22 JUARISTI ARRIETA Txomin (ESP) FUNDACION – ORBEA 0:09:46
23 BROWN Nathan (USA) RALLY CYCLING 0:10:51
24 BOUET Maxime (FRA) TEAM ARKEA – SAMSIC 0:11:21
25 AASVOLD Kristian (NOR) RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 0:11:21
26 BENNETT Sean (USA) EF PRO CYCLING 0:11:21
27 VINJEBO Emil Nygaard (DEN) RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 0:11:21
28 MORTIER Julien (BEL) WALLONIE BRUXELLES 0:11:43
29 OSORIO ARBOLEDA Juan Felipe (COL) BURGOS – BH 0:11:43
30 ZARDINI Edoardo (ITA) VINI ZABU’ KTM 0:11:57
31 PEREZ Anthony (FRA) COFIDIS 0:11:57
32 GAUTIER Cyril (FRA) B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM 0:13:55
33 DOUBEY Fabien (FRA) CIRCUS – WANTY GOBERT 0:16:05
34 CHEVALIER Maxime (FRA) B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM 0:17:33
35 SHAW James (GBR) RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM 0:18:55
36 GIBBONS Ryan (RSA) NTT PRO CYCLING TEAM 0:19:16
37 BARBERO Carlos (ESP) NTT PRO CYCLING TEAM 0:19:16
38 GARRISON Ian (USA) DECEUNINCK – QUICK – STEP 0:19:16
39 COSNEFROY Benoit (FRA) AG2R LA MONDIALE 0:19:16
40 SICARD Romain (FRA) TOTAL DIRECT ENERGIE 0:19:16
41 LAMMERTINK Maurits (NED) CIRCUS – WANTY GOBERT 0:19:16
42 NIBALI Antonio (ITA) TREK – SEGAFREDO 0:19:16
43 SCHÖNBERGER Sebastian (AUT) B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM 0:19:37
DNF GAILLARD Marlon (FRA) TOTAL DIRECT ENERGIE
DNF COUSIN Jerome (FRA) TOTAL DIRECT ENERGIE
DNF GRELLIER Fabien (FRA) TOTAL DIRECT ENERGIE
DNF HIVERT Jonathan (FRA) TOTAL DIRECT ENERGIE
DNF SIMON Julien (FRA) TOTAL DIRECT ENERGIE
DNF ALAPHILIPPE Julian (FRA) DECEUNINCK – QUICK – STEP
DNF DEVENYNS Dries (BEL) DECEUNINCK – QUICK – STEP
DNF BERNARD Julien (FRA) TREK – SEGAFREDO
DNF KAMP Alexander (DEN) TREK – SEGAFREDO
DNF MOLLEMA Bauke (NED) TREK – SEGAFREDO
DNF RIES Michel (LUX) TREK – SEGAFREDO
DNF VINCENT Léo (FRA) GROUPAMA – FDJ
DNF LADAGNOUS Matthieu (FRA) GROUPAMA – FDJ
DNF FRANKINY Kilian (SUI) GROUPAMA – FDJ
DNF GUGLIELMI Simon (FRA) GROUPAMA – FDJ
DNF MADOUAS Valentin (FRA) GROUPAMA – FDJ
DNF REICHENBACH Sébastien (SUI) GROUPAMA – FDJ
DNF ROUX Anthony (FRA) GROUPAMA – FDJ
DNF HOWES Alex (USA) EF PRO CYCLING
DNF CAICEDO Jonathan (ECU) EF PRO CYCLING
DNF CLARKE Simon (AUS) EF PRO CYCLING
DNF WHELAN James (AUS) EF PRO CYCLING
DNF MÄDER Gino (SUI) NTT PRO CYCLING TEAM
DNF SOBRERO Matteo (ITA) NTT PRO CYCLING TEAM
DNF LAFAY Victor (FRA) COFIDIS
DNF LE TURNIER Mathias (FRA) COFIDIS
DNF FINE Eddy (FRA) COFIDIS
DNF PERICHON Pierre Luc (FRA) COFIDIS
DNF HUYS Laurens (BEL) WALLONIE BRUXELLES
DNF PEYSKENS Dimitri (BEL) WALLONIE BRUXELLES
DNF VANENDERT Jelle (BEL) WALLONIE BRUXELLES
DNF WIRTGEN Luc (LUX) WALLONIE BRUXELLES
DNF CHEREL Mikael (FRA) AG2R LA MONDIALE
DNF GENIEZ Alexandre (FRA) AG2R LA MONDIALE
DNF FRANK Mathias (SUI) AG2R LA MONDIALE
DNF GASTAUER Ben (LUX) AG2R LA MONDIALE
DNF DELAPLACE Anthony (FRA) TEAM ARKEA – SAMSIC
DNF LE ROUX Romain (FRA) TEAM ARKEA – SAMSIC
DNF OWSIAN Lukasz (POL) TEAM ARKEA – SAMSIC
DNF PICHON Laurent (FRA) TEAM ARKEA – SAMSIC
DNF BARBIER Pierre (FRA) NIPPO DELKO PROVENCE
DNF SISKEVICIUS Evaldas (LTU) NIPPO DELKO PROVENCE
DNF BEPPU Fumiyuki (JPN) NIPPO DELKO PROVENCE
DNF MINALI Riccardo (ITA) NIPPO DELKO PROVENCE
DNF FEDELI Alessandro (ITA) NIPPO DELKO PROVENCE
DNF NAVARDAUSKAS Ramunas (LTU) NIPPO DELKO PROVENCE
DNF TRARIEUX Julien (FRA) NIPPO DELKO PROVENCE
DNF CAM Maxime (FRA) B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM
DNF PACHER Quentin (FRA) B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM
DNF ROLLAND Pierre (FRA) B&B HOTELS – VITAL CONCEPT P / B KTM
DNF MOLENAAR Alex (NED) BURGOS – BH
DNF GUERRERO BONILLA Pablo (ESP) BURGOS – BH
DNF RUBIO HERNANDEZ Diego (ESP) BURGOS – BH
DNF BOL Jetse (NED) BURGOS – BH
DNF VILELA Ricardo (POR) BURGOS – BH
DNF CANAL BLANCO Carlos (ESP) BURGOS – BH
DNF ARISTI GARDOKI Mikel (ESP) FUNDACION – ORBEA
DNF IRIZAR LASKURAIN Julen (ESP) FUNDACION – ORBEA
DNF BRAVO OIARBIDE Garikoitz (ESP) FUNDACION – ORBEA
DNF GOIKOETXEA GOIOGANA Peio (ESP) FUNDACION – ORBEA
DNF AZURMENDI SAGASTIBELTZA Ibai (ESP) FUNDACION – ORBEA
DNF BASSETT Stephen (USA) RALLY CYCLING
DNF DAL-CIN Matteo (CAN) RALLY CYCLING
DNF ELLSAY Nigel (CAN) RALLY CYCLING
DNF COTE Pier Andre (CAN) RALLY CYCLING
DNF ORONTE Emerson (USA) RALLY CYCLING
DNF ZUKOWSKY Nickolas (CAN) RALLY CYCLING
DNF BEVILACQUA Mattia (ITA) VINI ZABU’ KTM
DNF FRAPPORTI Marco (ITA) VINI ZABU’ KTM
DNF BUSATO Matteo (ITA) VINI ZABU’ KTM
DNF IACCHI Alessandro (ITA) VINI ZABU’ KTM
DNF WACKERMANN Luca (ITA) VINI ZABU’ KTM
DNF CUADROS MORATA Alvaro (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA
DNF LAZKANO LOPEZ Oier (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA
DNF NICOLAU BELTRAN Joel (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA
DNF CAÑELLAS SANCHEZ Xavier (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA
DNF IRISARRI RICON Jon (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA
DNF URBANO FONTIVEROS Carmelo (ESP) CAJA RURAL – SEGUROS RGA
DNF DE PLUS Jasper (BEL) CIRCUS – WANTY GOBERT
DNF DEGAND Thomas (BEL) CIRCUS – WANTY GOBERT
DNF MEURISSE Xandro (BEL) CIRCUS – WANTY GOBERT
DNF LUNKE Sindre Skjøstad (NOR) RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM
DNF MAGNUSSON Kim (SWE) RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM
DNF VEYHE Torkil (DEN) RIWAL READYNEZ CYCLING TEAM
DNF BLEIER Baptiste (FRA) ST MICHEL – AUBER 93
DNF CONSTANTIN Baptiste (FRA) ST MICHEL – AUBER 93
DNF ALAPHILIPPE Bryan (FRA) ST MICHEL – AUBER 93
DNF HUREL Tony (FRA) ST MICHEL – AUBER 93
DNF MAURELET Flavien (FRA) ST MICHEL – AUBER 93
DNF PAILLOT Yoann (FRA) ST MICHEL – AUBER 93
DNF VAN NIEKERK Morné (RSA) ST MICHEL – AUBER 93