Fot. Volta ao Algarve

Od dziś do niedzieli kolarze będą rywalizować w Volta ao Algarve. Poniżej przedstawiamy listę startową imprezy.

Na trasie zobaczymy tylko jednego Polaka – będzie nim oczywiście Michał Kwiatkowski, który spośród swoich sześciu ostatnich startów w portugalskiej etapówce aż pięć kończył w czołowej dwójce, zobaczymy jak będzie tym razem. 

Innym polskim akcentem będzie obecność CCC Team, w którego składzie znajdą się m.in szukający pierwszego zwycięstwa w tym sezonie Matteo Trentin i Greg Van Avermaet, trzeci zawodnik ostatniego Tour Down Under – Simon Geschke i Patrick Bevin, dla którego będzie to dopiero drugi start po tym, jak tuż przed najważniejszym australijskim wyścigiem etapowym wykryto u niego problemy z sercem.

Wśród gwiazd tego wyścigu, poza wymienionymi wcześniej zawodnikami, znajdują się m.in Geraint Thomas, Rohan Dennis, Miguel Angel Lopez, Mathieu van der Poel, Remco Evenepoel, Rui Costa i Vincenzo Nibali. Z dobrej strony powinien pokazać się także Amaro Antunes – były zawodnik CCC Team, który rok temu zajął 8. pozycję, a w 2017 potrafił nawet wygrać etap i zająć miejsce w pierwszej “5” klasyfikacji generalnej.

W Wyścigu Dookoła Algarve wystartuje 175 zawodników, którzy będą reprezentować barwy 25 ekip. Spośród nich aż 12 należy do World Touru, 5 do dywizji prokontynentalnej, natomiast pozostałe 8 to ekipy jeżdżące w kolarskiej 3. lidze.

ASTANA PRO TEAM 
1 LOPEZ MORENO Miguel Angel
2 SANCHEZ Luis León
3 BIZHIGITOV Zhandos
4 CONTRERAS PINZON Rodrigo
5 MARTINELLI Davide
6 NATAROV Yuriy
7 TEJADA CANACUE Harold Alfonso

BORA – HANSGROHE
11 DRUCKER Jean Pierre
12 GROSSSCHARTNER Felix
13 KÄMNA Lennard
14 LAAS Martin
15 PÖSTLBERGER Lucas
16 SCHACHMANN Maximilian
17 SCHILLINGER Andreas

CCC TEAM
21 VAN AVERMAET Greg
22 TRENTIN Matteo
23 GESCHKE Simon
24 SCHÄR Michael
25 VAN HOECKE Gijs
26 VAN HOOYDONCK Nathan
27 BEVIN Patrick

COFIDIS
31 VIVIANI Elia
32 CONSONNI Simone
33 LE TURNIER Mathias
34 MATE MARDONES Luis Angel
35 MATHIS Marco
36 SABATINI Fabio
37 VANBILSEN Kenneth

DECEUNINCK – QUICK – STEP
41 EVENEPOEL Remco
42 KEISSE Iljo
43 DECLERCQ Tim
44 ALMEIDA João
45 JAKOBSEN Fabio
46 LAMPAERT Yves
47 SENECHAL Florian

GROUPAMA – FDJ
51 BRUNEL Alexys
52 GENIETS Kévin
53 GUGLIELMI Simon
54 KÜNG Stefan
55 LE GAC Olivier
56 LUDVIGSSONTobias
57 STEWART Jake

ISRAEL START – UP NATION
61 BIERMANS Jenthe
62 CIMOLAI Davide
63 HOLLENSTEIN Reto
64 MARTIN Daniel
65 POLITT Nils
66 SCHMIDT WÜRTZ Mads
67 BOIVIN Guillaume

LOTTO SOUDAL
71 DIBBEN Jonathan
72 GILBERT Philippe
73 KLUGE Roger
74 MAES Nikolas
75 VAN MOER Brent
76 FRISON Frederik
77 WELLENS Tim

TEAM INEOS 
81 DENNIS Rohan
82 KWIATKOWSKI Michal
83 ROWE Luke
84 SWIFT Ben
85 THOMAS Geraint
86 VAN BAARLE Dylan
87 WURF Cameron

TEAM SUNWEB
91 ARNDT Nikias
92 BOL Cees
93 DENZ Nico
94 EEKHOFF Nils
95 PEDERSEN Casper Phillip
96 SÜTTERLIN Jasha
97 VAN WILDER Ilan

TREK – SEGAFREDO 
101 DE KORT Koen
102 MOLLEMA Bauke
103 MULLEN Ryan
104 NIBALI Antonio
105 NIBALI Vincenzo
106 STUYVEN Jasper
107 THEUNS Edward

UAE TEAM EMIRATES
111 BJERG Mikkel
112 COSTA Rui
113 DOMBROWSKI Joseph Lloyd
114 KRISTOFF Alexander
115 BOHLI Tom
116 OLIVEIRA Ivo
117 POLANC Jan

ALPECIN – FENIX
121 VAN DER POEL Mathieu
122 DE BONDT Dries
123 LEYSEN Senne
124 MODOLO Sacha
126 SBARAGLI Kristian
127 VERGAERDE Otto

CAJA RURAL/SEGUROS RGA
131 SAEZ BENITO Hector
132 GONZALEZ LOPEZ David
133 BAGUES KALPARSORO Aritz
134 LAZKANO LOPEZ Oier
135 ABERASTURI IZAGA Jon
136 MALUCELLI Matteo
137 CALLE HURTADO Juan Fernando

CIRCUS – WANTY GOBERT
141 DE GENDT Aime
142 DEVRIENDT Tom
143 KREDER Wesley
144 MEURISSE Xandro
145 PETILLI Simone
146 VAN POPPEL Boy
147 VAN POPPEL Danny

FUNDACION – ORBEA
151 ARISTI GARDOKI Mikel
152 ANGULO SAMPEDRO Antonio
153 IRIZAR LASKURAIN Julen
154 BRAVO OIARBIDE Garikoitz
155 MARTIN SANZ Gotzon
156 LOPEZ FUENTES Diego
157 BALLARIN MANSO Iker

UNO – X NORWEGIAN DEVELOPMENT TEAM
161 HOELGAARD Daniel
162 HOELGAARD Markus
163 SKAARSETH Anders
164 RESELL Erik Nordsaerter
165 KULSET Kristian
166 SLEEN Torjus
167 LEKNESSUND Andreas

ATUM GENERAL / TAVIRA / MARIA NOVA HOTEL
171 FIGUEIREDO Frederico
172 GRIGOREV Aleksandr
173 TRUEBA DIEGO Alvaro
174 MARTINGIL César
175 MARQUE PORTO Alejandro
176 LIVRAMENTO David
177 PEREIRA Valter

AVILUDO – LOULETANO
181 GARCIA DE MATEOS RUBIO Vicente
182 MATIAS João
183 DE LA FUENTE RASILLA David
184 MEIRELES Nuno
185 DEL PINO CORROCHANO Jesus
186 EVANGELISTA André
187 HERNANDEZ MARTINEZ Oscar

EFAPEL
191 PAULINHO Sérgio
192 MENDONÇA Luís
193 MACHADO Tiago
194 ANTUNES Tiago
195 PAULINHO Pedro
196 SAENZ BALLESTEROS Nicolas
197 ARMILLAS PUBILL Gerard

KELLY / INOUTBUILD / UDO
201 CASIMIRO Henrique
202 GOMES Luís
203 FERNANDES Venceslau
204 LOURENÇO Rafael
205 LOPES Pedro Miguel
206 COSTA Fábio
207 LOPES Pedro José

L.A. ALUMINIOS / L.A. SPORT
211 DUARTE Emanuel
212 LEAÇA Gonçalo
213 RAMALHO André
214 RIBEIRO David
215 SCHEULEN Marvin
216 SILVA Bruno
217 SALGUEIRO Carlos

MIRANDA – MORTÁGUA
221 SANCHO Hugo
222 GONÇALVES Gaspar
223 FREITAS Daniel
224 SILVA Joaquim
225 BARBOSA João
226 SANCHEZ REBOLLIDO Angel Lorenzo
227 LINAREZ MENESES Leangel Ruben

RADIO POPULAR – BOAVISTA
231 GALLEGO RUIZ Alberto
232 BENTA João
233 CARVALHO Gonçalo
234 SILVA Afonso
235 FERNANDES Luís
236 NUNES Hugo
237 RODRIGUES David

W52/FC PORTO
241 ANTUNES Amaro
242 MESTRE Ricardo
243 MESTRE Daniel
244 MAGALHÃES Jorge
245 PINTO Edgar
246 RODRIGUES João
247 CALDEIRA Samuel