fot. Mitchelton-Scott

Adam Yates zainauguruje sezon 2020 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Brytyjczyk znalazł się w składzie Mitchelton-Scott na UAE Tour.

Oczywiście Brytyjczyk będzie liderem swojej ekipy. Będzie to jego pierwszy start od października i przeciętnego startu w Il Lombardia, które zakończył na 15. miejscu. Jednocześnie będzie to też jego debiut w UAE Tour, jednak można się spodziewać, że uda mu się zakończyć wyścig na wysokiej pozycji, ponieważ od dłuższego czasu starty w wyścigach wieloetapowych bardzo mu leżą.

Powrót do ścigania jest ekscytujący, zwłaszcza że sezon rozpocznę wyścigiem, w którym jeszcze nigdy nie jechałem. Mam za sobą udany okres przygotowawczy, więc teraz najważniejsze by zachować spokój i sprawdzić, w jakiej jestem formie. Ponieważ to będzie mój pierwszy start w tym sezonie, zamierzam skupić się na walce o zwycięstwo na którymś z dwóch górskich etapów. Mam też nadzieję, że utrzymam się z dala od kłopotów, a wtedy będę mógł liczyć się także w klasyfikacji generalnej. Jednak moim głównym celem będzie wejście w rytm wyścigowy

– zapowiada.

W walce o osiągnięcie celów wspierać go będą m.in Jack Bauer i Tsgabu Grmay, którzy zainaugurowali już sezon startami w odpowiednio Tour Down Under i Volta a Comunitat Valenciana, gdzie przyczynili się do niezłych występów swoich liderów – Simona Yatesa, Daryla Impeya, a także 2. w Walencji Jacka Haiga.

Australijska ekipa powinna liczyć się również na etapach sprinterskich. Prawdopodobnie tam jej liderem będzie Luka Mezgec. Słoweniec w czołówce przyjeżdżał na mety łatwiejszych odcinków ostatniego Volta a Valenciana, natomiast bardzo dobrze obsadzone Clasica de Almeria ukończył na 5. pozycji.

Bardzo dobrze w sezon wszedł również jego o dekadę młodszy kolega – Kaden Groves – on wygrał dwa etapy Harald Sun Tour, a w Race Torquay przyjechał do mety na 4. pozycji, pokonując m.in Elię Vivianiego. Jego dobra forma wskazuje na to, że Mezgeca będzie miał kto rozprowadzać, a jeśli okaże się, że Słoweniec nie jest w wystarczająco dobrej formie, to Australijczyk spokojnie może wejść w jego buty.

Skład Mitchelton-Scott na UAE Tour 2020 (23-29 lutego)

Adam Yates, Luka Mezgec, Jack Bauer Tsgabu Grmay, Kaden Groves, Michael Hepburn,Callum Scotson