Aleksandr Vlasov po pięknym, samotnym ataku na finałowym podjeździe wygrał 2. etap Tour de La Provence. Nowy kolarz Astana Pro Team został nowym liderem wyścigu.

Wczorajszy, sprinterski etap można było nazwać rozgrzewką. Na drugim etapie rozpoczęły się trudności na Tour de La Provence. Pagórkowata trasa z Aubagne prowadziła do finałowego podjazdu w Le Ciotat o długości 4,7 kilometra o nachyleniu 7%. Na etapie o długości 175 kilometrów znalazły się 4 premie górskie, w tym dwie pierwszej kategorii – Col de l’Espigoulier i Col la Coutranne.

W ucieczce dnia jechali: Jonas Koch (CCC Team), Cyril Barthe (B&B Hotels-Vital Concept) i Victor Lafay (Cofidis). Maksymalna przewaga odjazdu wynosiła nawet 9 minut, ale szybko topniała. Lafay i Koch podzielili się wygranymi na górskich premiach. Liderem klasyfikacji górskiej został kolarz CCC Team, który najdłużej pozostał z przodu. Niemiec został dogoniony przez peleton tuż po ostatniej premii górskiej, ponad 20 kilometrów przed metą.

Na 10 kilometrów przed metą na atak zdecydowali się kolarze Nippo Delko One Provence – Julien El Fares i Evaldas Siskevicius. Niestety, na 5 kilometrów przed metą Litwin zaliczył upadek, a na czele pozostał tylko El Fares.

Kolarze Astany nadający mocne tempo na podjeździe Les Cretes, zlikwidowali akcję Francuza. Trzy kilometry przed metą na czoło peletonu w koszulce mistrza Polski wyszedł Michał Paluta (CCC Team). Odjechać, ale bezskutecznie spróbował Wilco Kelderman (Team Sunweb).

Następnie zaatakował Aleksandr Vlasov (Astana Pro Team). Mistrz Rosji wypracował wyraźną przewagę i utrzymał ją do mety. Vlasov wygrał z przewagą 24 sekund i został liderem wyścigu. Dla młodego Rosjanina to pierwszy wyścig w barwach Astana Pro Team i od razu zwycięstwo etapowe.

Drugi był Wilco Kelderman, a trzeci kolejny z kolarzy Astany – Alexey Lutsenko. W klasyfikacji generalnej Vlasov ma 28 sekund przewagi nad Keldermanem.

Wyniki 2. etapu:

1 *VLASOV Aleksandr ASTANA PRO TEAM 04:30:57 10
2 KELDERMAN Wilco TEAM SUNWEB 24 6
3 LUTSENKO Alexey ASTANA PRO TEAM MT 4
4 NIELSEN Magnus Cort EF PRO CYCLING MT
5 *BAGIOLI Andrea DECEUNINCK – QUICK – STEP MT
6 *DUNBAR Edward TEAM INEOS MT
7 PINOT Thibaut GROUPAMA – FDJ MT
8 QUINTANA ROJAS Nairo TEAM ARKEA – SAMSIC MT
9 *PARET-PEINTRE Aurélien AG2R LA MONDIALE MT
10 *GAUDU David GROUPAMA – FDJ MT
11 *ARANBURU DEBA Alex ASTANA PRO TEAM MT
12 *SIVAKOV Pavel TEAM INEOS 28
13 HERRADA Jesus COFIDIS MT
14 EL FARES Julien NIPPO DELKO PROVENCE MT
15 CARTHY Hugh EF PRO CYCLING MT
16 *OOMEN Sam TEAM SUNWEB MT
17 IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka ASTANA PRO TEAM MT
18 KUSS Sepp TEAM JUMBO – VISMA MT
19 *VALTER Attila CCC TEAM MT
20 MOLARD Rudy GROUPAMA – FDJ MT
21 MASNADA Fausto CCC TEAM 32
22 CHEREL Mikaël AG2R LA MONDIALE MT
23 DEVENYNS Dries DECEUNINCK – QUICK – STEP MT
24 KANGERT Tanel EF PRO CYCLING 34
25 GESINK Robert TEAM JUMBO – VISMA 36
26 MOSCON Gianni TEAM INEOS 38
27 HIVERT Jonathan TOTAL DIRECT ENERGIE MT
28 BIDARD François AG2R LA MONDIALE 41
29 DOUBEY Fabien CIRCUS – WANTY GOBERT 44
30 BARGUIL Warren TEAM ARKEA – SAMSIC MT
31 POZZOVIVO Domenico NTT PRO CYCLING TEAM MT
32 *ROCHAS Rémy NIPPO DELKO PROVENCE 50
33 GUERREIRO Ruben EF PRO CYCLING 55
34 *LEEMREIZE Gijo TEAM JUMBO – VISMA MT
35 *EG Niklas TREK – SEGAFREDO 58
36 COMBAUD Romain NIPPO DELKO PROVENCE MT
37 GHEBREIGZABHIER WERKILUL Amanuel NTT PRO CYCLING TEAM 01:07
38 *HIRSCHI Marc TEAM SUNWEB 01:12
39 PRADES REVERTER Eduard MOVISTAR TEAM 01:15
40 DE WITTE Mathias NATURA4EVER – ROUBAIX – LILLE METROPOLE 01:18
41 *HANNINEN Jaakko AG2R LA MONDIALE 01:29
42 VILLELLA Davide MOVISTAR TEAM 01:36
43 HANSEN Jesper COFIDIS 01:38
44 KREUZIGER Roman NTT PRO CYCLING TEAM MT
45 SERRY Pieter DECEUNINCK – QUICK – STEP MT
46 HAGA Chad TEAM SUNWEB MT
47 BERNARD Julien TREK – SEGAFREDO 01:43
48 HARPER Chris TEAM JUMBO – VISMA 01:59
49 SLAGTER Tom-Jelte B&B HOTELS – VITAL CONCEPT 02:14
50 MAS BONET Luis Guillermo MOVISTAR TEAM 02:21
51 MALDONADO Anthony ST MICHEL – AUBER 93 02:26
52 *PALUTA Michał CCC TEAM 02:34
53 ANACONA Winner Andrew TEAM ARKEA – SAMSIC 02:58
54 TAARAMAE Rein TOTAL DIRECT ENERGIE 03:02
55 NIV Guy ISRAEL START – UP NATION 03:10
56 *BARCELO Fernando COFIDIS MT
57 MOSCA Jacopo TREK – SEGAFREDO 03:12
58 *CONCI Nicola TREK – SEGAFREDO MT
59 *BARTA William CCC TEAM MT
60 HOFSTETTER Hugo ISRAEL START – UP NATION 04:04
61 VERMOTE Julien COFIDIS MT
62 DENZ Nico TEAM SUNWEB MT
63 *SALMON Martin TEAM SUNWEB MT
64 PETERS Nans AG2R LA MONDIALE MT
65 GOŁAŚ Michał TEAM INEOS MT
66 KUDUS Merhawi ASTANA PRO TEAM MT
67 DOULL Owain TEAM INEOS MT
68 *SOBRERO Matteo NTT PRO CYCLING TEAM MT
69 WYSS Danilo NTT PRO CYCLING TEAM MT
70 *ASGREEN Kasper DECEUNINCK – QUICK – STEP MT
71 *CAVAGNA Rémi DECEUNINCK – QUICK – STEP MT
72 *GARRISON Ian DECEUNINCK – QUICK – STEP MT
73 *IDJOUADIENE Pierre NATURA4EVER – ROUBAIX – LILLE METROPOLE MT
74 *BELLICAUD Jérémy CIRCUS – WANTY GOBERT MT
75 *BENNETT Sean EF PRO CYCLING MT
76 FELLINE Fabio ASTANA PRO TEAM MT
77 MAURELET Flavien ST MICHEL – AUBER 93 MT
78 *HAILEMICHAEL Kinfe Mulu NIPPO DELKO PROVENCE 05:04
79 DEGAND Thomas CIRCUS – WANTY GOBERT MT
80 ROUX Anthony GROUPAMA – FDJ 05:35
81 *LOUVET Louis ST MICHEL – AUBER 93 05:41
82 *SIMMONS Quinn TREK – SEGAFREDO MT
83 *BARTHE Cyril B&B HOTELS – VITAL CONCEPT MT 5
84 MORA VEDRI Sebastian MOVISTAR TEAM 06:28
85 BOUET Maxime TEAM ARKEA – SAMSIC 06:35
86 WYNANTS Maarten TEAM JUMBO – VISMA 06:56
87 *EENKHOORN Pascal TEAM JUMBO – VISMA MT
88 LEVEAU Jérémy NATURA4EVER – ROUBAIX – LILLE METROPOLE MT
89 HIRT Jan CCC TEAM MT
90 *RENARD Alexis ISRAEL START – UP NATION MT
91 DUCHESNE Antoine GROUPAMA – FDJ 07:01
92 KONOVALOVAS Ignatas GROUPAMA – FDJ MT
93 FERASSE Thibault NATURA4EVER – ROUBAIX – LILLE METROPOLE MT
94 COURTEILLE Arnaud B&B HOTELS – VITAL CONCEPT MT
95 *SWIFT Connor TEAM ARKEA – SAMSIC 07:24
96 *GAILLARD Marlon TOTAL DIRECT ENERGIE 07:51
97 LADAGNOUS Matthieu GROUPAMA – FDJ 07:53
98 *VILLALOBOS HERNANDEZ Luis Ricardo EF PRO CYCLING 08:13
99 SAGIV Guy ISRAEL START – UP NATION MT
100 *TILLER Rasmus NTT PRO CYCLING TEAM MT
101 NIZZOLO Giacomo NTT PRO CYCLING TEAM MT
102 SISKEVICIUS Evaldas NIPPO DELKO PROVENCE MT
103 KAMP Alexander TREK – SEGAFREDO MT
104 NEILANDS Krists ISRAEL START – UP NATION MT
105 GONÇALVES José NIPPO DELKO PROVENCE MT
106 KOCH Jonas CCC TEAM MT 5
107 *TOUZÉ Damien COFIDIS 09:01
108 PERICHON Pierre-Luc COFIDIS 09:26
109 ANTOMARCHI Julien NATURA4EVER – ROUBAIX – LILLE METROPOLE 10:02
110 DUVAL Julien AG2R LA MONDIALE 10:21
111 HUREL Tony ST MICHEL – AUBER 93 10:23
112 BACKAERT Frederik B&B HOTELS – VITAL CONCEPT MT
113 STANNARD Ian TEAM INEOS MT
114 *PRONSKIY Vadim ASTANA PRO TEAM MT
115 *LAWLESS Christopher TEAM INEOS MT
116 *CENTRONE Ivan NATURA4EVER – ROUBAIX – LILLE METROPOLE MT
117 CABOT Jérémy TOTAL DIRECT ENERGIE MT
118 VANMARCKE Sep EF PRO CYCLING 11:42
119 DUPONT Timothy CIRCUS – WANTY GOBERT 13:21
120 *JACOBS Johan MOVISTAR TEAM MT
121 VAN MELSEN Kevin CIRCUS – WANTY GOBERT MT
122 KEISSE Iljo DECEUNINCK – QUICK – STEP MT
123 *ALAPHILIPPE Bryan ST MICHEL – AUBER 93 MT
124 OFFREDO Yoann CIRCUS – WANTY GOBERT MT
125 CONSTANTIN Baptiste ST MICHEL – AUBER 93 MT
126 *CULLAIGH Gabriel MOVISTAR TEAM MT
127 *VAN NIEKERK Morne ST MICHEL – AUBER 93 MT
128 *HOLLMANN Juri MOVISTAR TEAM MT
129 MANZIN Lorrenzo TOTAL DIRECT ENERGIE MT
130 *MAITRE Florian TOTAL DIRECT ENERGIE MT
131 *WELTEN Bram TEAM ARKEA – SAMSIC MT
132 MARECZKO Jakub CCC TEAM MT
133 *BARBIER Pierre NIPPO DELKO PROVENCE MT
134 MASSON Christophe NATURA4EVER – ROUBAIX – LILLE METROPOLE MT
135 *MOZZATO Luca B&B HOTELS – VITAL CONCEPT MT
136 DE BACKER Bert B&B HOTELS – VITAL CONCEPT MT
137 BOUHANNI Nacer TEAM ARKEA – SAMSIC MT
138 *LAFAY Victor COFIDIS MT 2
139 BRANDLE Matthias ISRAEL START – UP NATION MT
140 BONIFAZIO Leonardo TOTAL DIRECT ENERGIE MT
141 *VAHTRA Norman ISRAEL START – UP NATION MT
142 *QUARTERMAN Charlie TREK – SEGAFREDO 22:39

Klasyfikacja generalna:

1 *VLASOV Aleksandr ASTANA PRO TEAM 07:47:22
2 KELDERMAN Wilco TEAM SUNWEB 28
3 LUTSENKO Alexey ASTANA PRO TEAM 30
4 NIELSEN Magnus Cort EF PRO CYCLING 34
5 *ARANBURU DEBA Alex ASTANA PRO TEAM MT
6 *PARET-PEINTRE Aurélien AG2R LA MONDIALE MT
7 PINOT Thibaut GROUPAMA – FDJ MT
8 QUINTANA ROJAS Nairo TEAM ARKEA – SAMSIC MT
9 *DUNBAR Edward TEAM INEOS MT
10 *GAUDU David GROUPAMA – FDJ MT
11 *BAGIOLI Andrea DECEUNINCK – QUICK – STEP MT
12 *OOMEN Sam TEAM SUNWEB 38
13 *SIVAKOV Pavel TEAM INEOS MT
14 MOLARD Rudy GROUPAMA – FDJ MT
15 EL FARES Julien NIPPO DELKO PROVENCE MT
16 IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka ASTANA PRO TEAM MT
17 CARTHY Hugh EF PRO CYCLING MT
18 KUSS Sepp TEAM JUMBO – VISMA MT
19 HERRADA Jesus COFIDIS MT
20 *VALTER Attila CCC TEAM MT
21 CHEREL Mikaël AG2R LA MONDIALE 42
22 MASNADA Fausto CCC TEAM MT
23 DEVENYNS Dries DECEUNINCK – QUICK – STEP MT
24 KANGERT Tanel EF PRO CYCLING 44
25 GESINK Robert TEAM JUMBO – VISMA 46
26 MOSCON Gianni TEAM INEOS 48
27 HIVERT Jonathan TOTAL DIRECT ENERGIE MT
28 BIDARD François AG2R LA MONDIALE 51
29 DOUBEY Fabien CIRCUS – WANTY GOBERT 54
30 BARGUIL Warren TEAM ARKEA – SAMSIC MT
31 POZZOVIVO Domenico NTT PRO CYCLING TEAM MT
32 *ROCHAS Rémy NIPPO DELKO PROVENCE 01:00
33 GUERREIRO Ruben EF PRO CYCLING 01:05
34 *LEEMREIZE Gijo TEAM JUMBO – VISMA MT
35 COMBAUD Romain NIPPO DELKO PROVENCE 01:07
36 *EG Niklas TREK – SEGAFREDO 01:08
37 GHEBREIGZABHIER WERKILUL Amanuel NTT PRO CYCLING TEAM 01:17
38 *HIRSCHI Marc TEAM SUNWEB 01:22
39 PRADES REVERTER Eduard MOVISTAR TEAM 01:25
40 DE WITTE Mathias NATURA4EVER – ROUBAIX – LILLE METROPOLE 01:28
41 *HANNINEN Jaakko AG2R LA MONDIALE 01:39
42 VILLELLA Davide MOVISTAR TEAM 01:46
43 HANSEN Jesper COFIDIS 01:48
44 SERRY Pieter DECEUNINCK – QUICK – STEP MT
45 KREUZIGER Roman NTT PRO CYCLING TEAM MT
46 HAGA Chad TEAM SUNWEB MT
47 BERNARD Julien TREK – SEGAFREDO 01:53
48 HARPER Chris TEAM JUMBO – VISMA 02:09
49 SLAGTER Tom-Jelte B&B HOTELS – VITAL CONCEPT 02:24
50 MAS BONET Luis Guillermo MOVISTAR TEAM 02:31
51 *PALUTA Michał CCC TEAM 02:44
52 ANACONA Winner Andrew TEAM ARKEA – SAMSIC 03:08
53 TAARAMAE Rein TOTAL DIRECT ENERGIE 03:12
54 *BARCELO Fernando COFIDIS 03:20
55 MOSCA Jacopo TREK – SEGAFREDO 03:22
56 *BARTA William CCC TEAM MT
57 *CONCI Nicola TREK – SEGAFREDO MT
58 HOFSTETTER Hugo ISRAEL START – UP NATION 04:14
59 DENZ Nico TEAM SUNWEB MT
60 *ASGREEN Kasper DECEUNINCK – QUICK – STEP MT
61 FELLINE Fabio ASTANA PRO TEAM MT
62 *SALMON Martin TEAM SUNWEB MT
63 *SOBRERO Matteo NTT PRO CYCLING TEAM MT
64 *BENNETT Sean EF PRO CYCLING MT
65 KUDUS Merhawi ASTANA PRO TEAM MT
66 PETERS Nans AG2R LA MONDIALE MT
67 DOULL Owain TEAM INEOS MT
68 *CAVAGNA Rémi DECEUNINCK – QUICK – STEP MT
69 *IDJOUADIENE Pierre NATURA4EVER – ROUBAIX – LILLE METROPOLE MT
70 MAURELET Flavien ST MICHEL – AUBER 93 MT
71 VERMOTE Julien COFIDIS MT
72 *BELLICAUD Jérémy CIRCUS – WANTY GOBERT MT
73 GOŁAŚ Michał TEAM INEOS MT
74 *GARRISON Ian DECEUNINCK – QUICK – STEP MT
75 WYSS Danilo NTT PRO CYCLING TEAM MT
76 NIV Guy ISRAEL START – UP NATION 04:18
77 MALDONADO Anthony ST MICHEL – AUBER 93 04:30
78 *HAILEMICHAEL Kinfe Mulu NIPPO DELKO PROVENCE 05:14
79 DEGAND Thomas CIRCUS – WANTY GOBERT MT
80 ROUX Anthony GROUPAMA – FDJ 05:45
81 *BARTHE Cyril B&B HOTELS – VITAL CONCEPT 05:46
82 *LOUVET Louis ST MICHEL – AUBER 93 05:48
83 *SIMMONS Quinn TREK – SEGAFREDO 05:51
84 MORA VEDRI Sebastian MOVISTAR TEAM 06:38
85 LEVEAU Jérémy NATURA4EVER – ROUBAIX – LILLE METROPOLE 07:06
86 *EENKHOORN Pascal TEAM JUMBO – VISMA MT
87 HIRT Jan CCC TEAM MT
88 WYNANTS Maarten TEAM JUMBO – VISMA MT
89 COURTEILLE Arnaud B&B HOTELS – VITAL CONCEPT 07:11
90 DUCHESNE Antoine GROUPAMA – FDJ MT
91 FERASSE Thibault NATURA4EVER – ROUBAIX – LILLE METROPOLE MT
92 KONOVALOVAS Ignatas GROUPAMA – FDJ MT
93 *SWIFT Connor TEAM ARKEA – SAMSIC 07:34
94 *RENARD Alexis ISRAEL START – UP NATION 07:55
95 *GAILLARD Marlon TOTAL DIRECT ENERGIE 08:01
96 LADAGNOUS Matthieu GROUPAMA – FDJ 08:03
97 BOUET Maxime TEAM ARKEA – SAMSIC 08:10
98 KOCH Jonas CCC TEAM 08:18
99 NIZZOLO Giacomo NTT PRO CYCLING TEAM 08:19
100 NEILANDS Krists ISRAEL START – UP NATION 08:23
101 KAMP Alexander TREK – SEGAFREDO MT
102 SISKEVICIUS Evaldas NIPPO DELKO PROVENCE MT
103 *VILLALOBOS HERNANDEZ Luis Ricardo EF PRO CYCLING MT
104 GONÇALVES José NIPPO DELKO PROVENCE MT
105 SAGIV Guy ISRAEL START – UP NATION MT
106 *TILLER Rasmus NTT PRO CYCLING TEAM MT
107 *TOUZÉ Damien COFIDIS 09:11
108 PERICHON Pierre-Luc COFIDIS 09:36
109 ANTOMARCHI Julien NATURA4EVER – ROUBAIX – LILLE METROPOLE 10:12
110 DUVAL Julien AG2R LA MONDIALE 10:31
111 *LAWLESS Christopher TEAM INEOS 10:33
112 *PRONSKIY Vadim ASTANA PRO TEAM MT
113 BACKAERT Frederik B&B HOTELS – VITAL CONCEPT MT
114 *CENTRONE Ivan NATURA4EVER – ROUBAIX – LILLE METROPOLE MT
115 STANNARD Ian TEAM INEOS MT
116 CABOT Jérémy TOTAL DIRECT ENERGIE MT
117 HUREL Tony ST MICHEL – AUBER 93 MT
118 VANMARCKE Sep EF PRO CYCLING 11:52
119 BOUHANNI Nacer TEAM ARKEA – SAMSIC 13:21
120 MARECZKO Jakub CCC TEAM 13:25
121 *JACOBS Johan MOVISTAR TEAM 13:27
122 *LAFAY Victor COFIDIS 13:29
123 DUPONT Timothy CIRCUS – WANTY GOBERT 13:31
124 *BARBIER Pierre NIPPO DELKO PROVENCE MT
125 *CULLAIGH Gabriel MOVISTAR TEAM MT
126 *ALAPHILIPPE Bryan ST MICHEL – AUBER 93 MT
127 MANZIN Lorrenzo TOTAL DIRECT ENERGIE MT
128 *MOZZATO Luca B&B HOTELS – VITAL CONCEPT MT
129 OFFREDO Yoann CIRCUS – WANTY GOBERT MT
130 *HOLLMANN Juri MOVISTAR TEAM MT
131 *VAHTRA Norman ISRAEL START – UP NATION MT
132 *VAN NIEKERK Morne ST MICHEL – AUBER 93 MT
133 *MAITRE Florian TOTAL DIRECT ENERGIE MT
134 DE BACKER Bert B&B HOTELS – VITAL CONCEPT MT
135 BONIFAZIO Leonardo TOTAL DIRECT ENERGIE MT
136 MASSON Christophe NATURA4EVER – ROUBAIX – LILLE METROPOLE MT
137 VAN MELSEN Kevin CIRCUS – WANTY GOBERT MT
138 CONSTANTIN Baptiste ST MICHEL – AUBER 93 MT
139 BRANDLE Matthias ISRAEL START – UP NATION MT
140 *WELTEN Bram TEAM ARKEA – SAMSIC 14:18
141 KEISSE Iljo DECEUNINCK – QUICK – STEP 14:47
142 *QUARTERMAN Charlie TREK – SEGAFREDO 22:45