fot. PETRONAS Le Tour de Langkawi 2020

Zaledwie 19-letni Kazach z ekipy Vino – Astana Motors, czyli zaplecza Astana Pro Team po ucieczce wygrał pierwszy odcinek malezyjskiego wyścigu.

Kolarze na początek ścigania w dalekiej Malezji mieli do pokonania krótki 96 kilometrowy etap na wokół Kuching.

Do odjazdu dnia zabrało się zaledwie dwóch kolarzy: Yevgeniy Fedorov oraz Thurakit Boonrathanathanakorn (Thailand Continental team). Harcownicy w pierwszej godzinie ścigania pokonali aż 47.5 kilometra osiągając w tym momencie maksymalną przewagę nad peletonem, który tracił pięć i pół minuty.

Grupa zasadnicza nie potrafiła się na tyle zorganizować, aby odrobić tą przewagę, która na 5 kilometrów do mety wynosiła ponad dwie minuty. Na finiszowych metrach lepszy okazał się Fedorov pokonując tajlandzkiego kolarza. Peleton przyprowadził turecki kolarz Ahmet Örken (Team Sapura Cycling).

Wyniki pierwszego etapu PETRONAS Le Tour de Langkawi 2020:

1 Yevgeniy Fedorov (Kaz) Vino – Astana Motors 1:51:01
2 Thurakit Boonratanathanakorn (Tha) Thailand Continental Cycling Team 0:00:03
3 Ahmet Örken (Tur) Team Sapura Cycling 0:01:17
4 Maximilian Walscheid (Ger) NTT Pro Cycling Team 0:01:17
5 Matteo Pelucchi (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:01:17
6 Georgios Bouglas (Gre) SSOIS Miogee Cycling Team 0:01:17
7 Taj Jones (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast 0:01:17
8 Giovanni Lonardi (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:01:17
9 Luca Pacioni (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:01:17
10 Mohd Harrif Saleh (Mas) Terengganu Inc. TSG Cycling Team 0:01:17
11 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels – Vital Concept 0:01:17
12 Pierpaolo Ficara (Ita) Team Sapura Cycling 0:01:17
13 Michael Carbel Svendgaard (Den) NTT Pro Cycling Team 0:01:17
14 André Looij (Ned) SSOIS Miogee Cycling Team 0:01:17
15 Mattia Bevilacqua (Ita) Vini Zabù – KTM 0:01:17
16 Kota Sumiyoshi (Jpn) Aisan Racing Team 0:01:17
17 Matvey Nikitin (Kaz) Vino – Astana Motors 0:01:17
18 Alexander Cowan (Can) Wildlife Generation Pro Cycling 0:01:17
19 Gleb Brussenskiy (Kaz) Vino – Astana Motors 0:01:17
20 Daniel Savini (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:01:17
21 Hideto Nakane (Jpn) Nippo Delko Provence 0:01:17
22 Rei Onodera (Jpn) Utsunomiya Blitzen 0:01:17
23 Nur Amirull Fakhruddin Mazuki (Mas) Terengganu Inc. TSG Cycling Team 0:01:17
24 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels – Vital Concept 0:01:17
25 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Vini Zabù – KTM 0:01:17
26 Lorenzo Fortunato (Ita) Vini Zabù – KTM 0:01:17
27 Johan Le Bon (Fra) B&B Hotels – Vital Concept 0:01:17
28 Jamalidin Novardianto (Ina) PGN Road Cycling Team 0:01:17
29 Keigo Kusaba (Jpn) Aisan Racing Team 0:01:17
30 Alex Hoehn (USA) Wildlife Generation Pro Cycling 0:01:17
31 Jeroen Meijers (Ned) SSOIS Miogee Cycling Team 0:01:17
32 Aiman Cahyadi (Ina) PGN Road Cycling Team 0:01:17
33 Yuzuru Suzuki (Jpn) Utsunomiya Blitzen 0:01:17
34 Luca Chirico (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:01:17
35 Samuele Battistella (Ita) NTT Pro Cycling Team 0:01:17
36 Lucas De Rossi (Fra) Nippo Delko Provence 0:01:17
37 Carlos Julian Quintero Noreña (Col) Terengganu Inc. TSG Cycling Team 0:01:17
38 Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels – Vital Concept 0:01:17
39 Mohamad Izzat Hilmi Abdul Halil (Mas) Nazionale Malaysia 0:01:17
40 Hiroki Nishimura (Jpn) Utsunomiya Blitzen 0:01:17
41 Louis Meintjes (RSA) NTT Pro Cycling Team 0:01:17
42 Michael Vink (NZl) St George Continental Cycling Team 0:01:17
43 Blake Quick (Aus) St George Continental Cycling Team 0:01:17
44 Colby Lange (USA) Wildlife Generation Pro Cycling 0:01:17
45 Dylan Sunderland (Aus) NTT Pro Cycling Team 0:01:17
46 Ben Van Dam (Aus) Team BridgeLane 0:01:17
47 Artem Ovechkin (Rus) Terengganu Inc. TSG Cycling Team 0:01:17
48 Metkel Eyob (Eri) Terengganu Inc. TSG Cycling Team 0:01:17
49 Ahmad Yoga Ilham Firdaus (Ina) PGN Road Cycling Team 0:01:17
50 Fabio Mazzucco (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:01:17
51 Cristian Raileanu (Mda) Team Sapura Cycling 0:01:17
52 Kent Ross (USA) Wildlife Generation Pro Cycling 0:01:17
53 Sarawut Sirironnachai (Tha) Thailand Continental Cycling Team 0:01:17
54 Mattia Viel (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:01:17
55 Muhamad Nur Aiman Mohd Zariff (Mas) Team Sapura Cycling 0:01:17
56 Drew Morey (Aus) Terengganu Inc. TSG Cycling Team 0:01:17
57 Justin Mottier (Fra) B&B Hotels – Vital Concept 0:01:17
58 Alexandr Ovsyannikov (Kaz) Vino – Astana Motors 0:01:17
59 Juan-Pierre Van Der Merwe (RSA) Team BridgeLane 0:01:17
60 Bernard Benyamin Van Aert (Ina) PGN Road Cycling Team 0:01:17
61 Masakazu Ito (Jpn) Aisan Racing Team 0:01:17
62 Ryu Suzuki (Jpn) Utsunomiya Blitzen 0:01:17
63 Leonardo Tortomasi (Ita) Vini Zabù – KTM 0:01:17
64 Alastair Christie-Johnston (Aus) Team BridgeLane 0:01:17
65 Jérémy Lecroq (Fra) B&B Hotels – Vital Concept 0:01:17
66 Rylee Field (Aus) Team BridgeLane 0:01:17
67 Danilo Celano (Ita) Team Sapura Cycling 0:01:17
68 Ho San Chiu (HKg) Nazionale Hongkong 0:01:17
69 Masahiro Ishigami (Jpn) Nippo Delko Provence 0:01:17
70 Thanakhan Chaiyasombat (Tha) Thailand Continental Cycling Team 0:01:17
71 Amarni Drake (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast 0:01:17
72 Serghei Tvetcov (Rou) Team Sapura Cycling 0:01:17
73 Alessandro Monaco (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:01:17
74 Peerapol Chawchiangkwang (Tha) Thailand Continental Cycling Team 0:01:17
75 Igor Chzhan (Kaz) Vino – Astana Motors 0:01:17
76 Ariya Phounsavath (Lao) Thailand Continental Cycling Team 0:01:17
77 Hiu Fung Choy (HKg) Nazionale Hongkong 0:01:17
78 Matthew Rice (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast 0:01:17
79 Ka Hoo Fung (HKg) Nazionale Hongkong 0:01:17
80 Alessandro Iacchi (Ita) Vini Zabù – KTM 0:01:17
81 Samuel Boardman (USA) Wildlife Generation Pro Cycling 0:01:17
82 Anuar Manan (Mas) Nazionale Malaysia 0:01:17
83 Burr Ho (HKg) Nazionale Hongkong 0:01:17
84 Muhammad Ameer Ahmad Kamal (Mas) Nazionale Malaysia 0:01:17
85 Tristan Ward (Aus) Team BridgeLane 0:01:17
86 Sofian Nabil Omar Mohd Bakri (Mas) Nazionale Malaysia 0:01:17
87 Jamal Hibatullah (Ina) PGN Road Cycling Team 0:01:17
88 Simone Bevilacqua (Ita) Vini Zabù – KTM 0:01:17
89 Sandy Hasan (Ina) PGN Road Cycling Team 0:01:17
90 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) SSOIS Miogee Cycling Team 0:01:17
91 Kaito Nakamura (Jpn) Utsunomiya Blitzen 0:01:17
92 Alexandr Semenov (Kaz) Vino – Astana Motors 0:01:17
93 Nik Mohd Azwan Zulkiflie (Mas) Nazionale Malaysia 0:01:17
94 Muhammad Danieal Haikkal Edy Suhaidee (Mas) Nazionale Malaysia 0:01:17
95 Navuti Liphongyu (Tha) Thailand Continental Cycling Team 0:01:17
96 Nicola Venchiarutti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:01:40
97 Dominic Perez (Phi) SSOIS Miogee Cycling Team 0:01:40
98 Alistair Donohoe (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast 0:02:08
99 Nariyuki Masuda (Jpn) Utsunomiya Blitzen 0:02:11
100 Zack Gilmore (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast 0:02:11
101 Soonyeong Kwon (Kor) KSPO Professional 0:02:16
102 Alessandro Pessot (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:02:20
103 Shotaro Iribe (Jpn) NTT Pro Cycling Team 0:04:32
104 Cormac McGeough (Irl) Wildlife Generation Pro Cycling 0:04:57
105 Kakeru Omae (Jpn) Aisan Racing Team 0:04:57
106 Gwangho Shin (Kor) KSPO Professional 0:05:28
107 Jaehyun Kim (Kor) KSPO Professional 0:05:28
108 Carter Bettles (Aus) St George Continental Cycling Team 0:05:28
109 Jay Dutton (Aus) St George Continental Cycling Team 0:05:28
110 Ryota Kaihara (Jpn) Aisan Racing Team 0:05:28
111 Hayato Okamoto (Jpn) Aisan Racing Team 0:05:28
112 Siu Wai Ko (HKg) Nazionale Hongkong 0:05:28
113 Wan Yau Vincent Lau (HKg) Nazionale Hongkong 0:05:28
114 Riccardo Minali (Ita) Nippo Delko Provence 0:05:28
115 Dušan Rajovic (Srb) Nippo Delko Provence 0:05:28
116 Mathew Zenovich (NZl) St George Continental Cycling Team 0:07:18
117 Edgar Nohales Nieto (Esp) SSOIS Miogee Cycling Team 0:07:18
118 Kyoungho Park (Kor) KSPO Professional 0:07:18
119 Stuart Shaw (Aus) ARA Pro Racing Sunshine Coast 0:07:18
120 Kookhyun Kim (Kor) KSPO Professional 0:09:20
121 Kevin Rivera Serrano (CRc) Androni Giocattoli – Sidermec 0:12:07
122 Jihun Kim (Kor) KSPO Professional 0:12:16
123 James Harvey (NZl) St George Continental Cycling Team 0:12:59