Zdenek Stybar (Deceuninck – Quick Step) wygrał przedostatni etap Vuelta a San Juan 2020. Liderem pozostał Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step).

W przedostatnim dniu wyścigu w Argentynie na kolarzy czekał etap ze startem i metą na torze wyścigowym Autódromo El Villicúm. Łącznie zawodnicy mieli do przejechania ponad 174 kilometry.

W ucieczkę dnia zabrali się: Jokin Aranburu (Fundación – Orbea), Veljko Stojnić (Vini Zabù – KTM) i Cristopher Robin Jurado (reprezentacja Panamy). Ich maksymalna przewaga wyniosła niespełna pięć minut.

Dość nieoczekiwanie już na 85 kilometrów przed metą harcownicy zostali wchłonięci przez peleton. Mocne tempo podyktowali kolarze BORA-hansgrohe, ale tym razem czujnie jechał lider wyścigu, Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step).

Na kolejną akcję zdecydowali się: Laureano Rosas (Transportes Puertas de Cuyo), Mirco Maestri (Bardiani-CSF-Faizanè), Andrea Di Renzo (Vini Zabù – KTM) i Augustin Fraysse (reprezentacja Argentyny). 50 kilometrów przed metą czwórka harcowników miała minutę przewagi nad peletonem, który raczej kontrolował sytuację.

Duża grupa wchłonęła ucieczkę na 17 kilometrów przed metą. Spokojnie było do wjazdu na tor Autódromo El Villicúm. Kolarze wchodzili w zakręty niczym wytrawni motocykliści. Dobrze ustawiła się ekipa UAE Team Emirates.

W dość specyficznym finiszu zaskoczył wszystkich długim atakiem Zdenek Stybar (Deceuninck – Quick Step)! Kolejne miejsca zajęli Juan Sebastián Molano (UAE-Team Emirates) i Rudy Barbier (Israel Start-Up Nation).

Wyniki szóstego etapu:

1 Zdenek Štybar (Cze) Deceuninck – Quick Step 3:56:51
2 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 0:00:00
3 Rudy Barbier (Fra) Israel Start-Up Nation 0:00:00
4 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:00
5 Daniel Oss (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:00
6 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:00:00
7 Alvaro José Hodeg Chagui (Col) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
8 Nicolas Javier Naranjo Sanchez (Arg) Agrupación Virgen de Fatima – Saddledrunk 0:00:00
9 Nelson Soto Martinez (Col) Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas 0:00:00
10 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 0:00:00
11 Bert Van Lerberghe (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
12 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:00:00
13 Leonardo Basso (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:00
14 Mikel Alonso Flores (Esp) Fundación – Orbea 0:00:00
15 Sebastian Mora Vedri (Esp) Movistar Team 0:00:00
16 Marco Benfatto (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:00:00
17 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) UAE Team Emirates 0:00:00
18 Roman Maikin (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:00
19 César Martingil (Por) Atum General – Tavira – Maria Nova Hotel 0:00:00
20 Maris Bogdanovics (Lat) Amore & Vita – Prodir 0:00:00
21 Lucas Manuel Gaday Orozco (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:00:00
22 Johan Jacobs (SUI) Movistar Team 0:00:00
23 Marco Tizza (Ita) Amore & Vita – Prodir 0:00:00
24 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates 0:00:00
25 Tomas Contte (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:00:00
26 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 0:00:00
27 Paweł Poljański (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:00
28 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
29 Ricardo Escuela (Arg) Agrupación Virgen de Fatima – Saddledrunk 0:00:00
30 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:00:00
31 German Nicolas Tivani Perez (Arg) Agrupación Virgen de Fatima – Saddledrunk 0:00:00
32 Matteo Busato (Ita) Vini Zabù – KTM 0:00:00
33 Oscar Miguel Sevilla Rivera (Esp) Team Medellin 0:00:00
34 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis 0:00:00
35 Umberto Marengo (Ita) Vini Zabù – KTM 0:00:00
36 Davide Appollonio (Ita) Amore & Vita – Prodir 0:00:00
37 Simon Pellaud (SUI) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:00
38 Yeisson Ferney Casallas Rincon (Col) Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas 0:00:00
39 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:00
40 Matteo Fabbro (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:00
41 Maximiliano Ezequiel Navarrete (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:00:00
42 Gavin Mannion (USA) Rally Cycling 0:00:00
43 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Fundación – Orbea 0:00:00
44 Alejandro Marque Porto (Esp) Atum General – Tavira – Maria Nova Hotel 0:00:00
45 Juan Pablo Dotti (Arg) Sindicato de Empleados Publicos de San Juan 0:00:00
46 Jose Tito Hernandez Jaramillo (Col) Team Medellin 0:00:00
47 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:00:00
48 Aleksandr Grigorev (Rus) Atum General – Tavira – Maria Nova Hotel 0:00:00
49 Frederico Figueiredo (Por) Atum General – Tavira – Maria Nova Hotel 0:00:00
50 Cesar Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Team Medellin 0:00:00
51 Jose Rujano Guillen (Ven) Nationalmannschaft Venezuela 0:00:00
52 Iñigo Elosegui Momeñe (Esp) Movistar Team 0:00:00
53 Oscar Bazan Claveles (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:00:00
54 Filippo Ganna (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:00
55 Eduin Becerra (Ven) Nationalmannschaft Venezuela 0:00:00
56 Brayan Stiven Sanchez Vergara (Col) Team Medellin 0:00:00
57 Fernando Barceló Aragon (Esp) Cofidis 0:00:00
58 Alaín Rossbel Quispe Colque (Per) Nationalmannschaft Peru 0:00:00
59 Unai Cuadrado Ruiz De Gauna (Esp) Fundación – Orbea 0:00:00
60 César Enrique Gárate Guarníz (Per) Nationalmannschaft Peru 0:00:00
61 Iuri Filosi (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:00:00
62 Mattia Bais (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:00
63 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:00:00
64 Vinicius Rangel Costa (Bra) Nationalmannschaft Brasilien 0:00:00
65 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:00:00
66 Alessandro Ferreira Guimarães (Bra) Nationalmannschaft Brasilien 0:00:00
67 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:00
68 Royner Navarro Calle (Per) Nationalmannschaft Peru 0:00:00
69 Viesturs Luksevics (Lat) Amore & Vita – Prodir 0:00:00
70 Christofer Jurado Lopez (Pan) Nationalmannschaft Panama 0:00:00
71 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis 0:00:00
72 Juan Javier Melivillo (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:00:15
73 Simone Ravanelli (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:15
74 Jose Martin Reyes (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:00:15
75 Andrea Garosio (Ita) Vini Zabù – KTM 0:00:15
76 Diego Andres Camargo Pineda (Col) Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas 0:00:15
77 Laureano Rosas (Arg) Transporte Puertas de Cuyo 0:00:15
78 Jorge Castel Blanco Morales (Pan) Nationalmannschaft Panama 0:00:15
79 Franklin Archibold Castillo (Pan) Nationalmannschaft Panama 0:00:15
80 Kevin Castro Carbajal (Arg) Municipalidad de Rawson 0:00:15
81 Leonardo Henrique Finkler (Bra) Nationalmannschaft Brasilien 0:00:19
82 Walter Alejandro Vargas Alzate (Col) Team Medellin 0:00:23
83 Randish Abdul Lorenzo (Pan) Nationalmannschaft Panama 0:00:23
84 Anderson Paredes (Ven) Nationalmannschaft Venezuela 0:00:23
85 José Alarcon (Ven) Nationalmannschaft Venezuela 0:00:23
86 Bolivar Espinosa Serrano (Pan) Nationalmannschaft Panama 0:00:23
87 Renzo Obando (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:00:23
88 William David Muñoz Perez (Col) Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas 0:00:23
89 Rubén Ramos (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:00:23
90 Nathan Brown (USA) Rally Cycling 0:00:23
91 Jokin Aranburu Arruti (Esp) Fundación – Orbea 0:00:23
92 Oscar Alfredo Gomez (Arg) Agrupación Virgen de Fatima – Saddledrunk 0:00:23
93 Andre Eduardo Gohr (Bra) Nationalmannschaft Brasilien 0:00:28
94 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling 0:00:30
95 Itamar Einhorn (Isr) Israel Start-Up Nation 0:00:32
96 Leonardo Franco Rodriguez (Arg) Municipalidad de Rawson 0:00:35
97 Hugo Hofstetter (Fra) Israel Start-Up Nation 0:00:37
98 Carlos Samudio Carrera (Pan) Nationalmannschaft Panama 0:00:40
99 Higiño Lucero (Arg) Municipalidad de Rawson 0:00:43
100 Omar Alberto Mendoza Cardona (Col) Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas 0:00:00
101 Clever Jose Martinez Moros (Ven) Nationalmannschaft Venezuela 0:00:46
102 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling 0:00:46
103 Pieter Serry (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:00:46
104 Piet Allegaert (Bel) Cofidis 0:00:49
105 Hugo Nestor Emiliano Ruiz Calle (Per) Nationalmannschaft Peru 0:00:52
106 Sergey Rostovtsev (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:00:52
107 Sebastián Cianci (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:01:08
108 Riccardo Marchesini (Ita) Amore & Vita – Prodir 0:01:08
109 Andy Limaylla Zevallos (Per) Nationalmannschaft Peru 0:01:11
110 Sergio Javier Aguirre Maldonado (Arg) Municipalidad de Rawson 0:01:11
111 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:01:11
112 Emiliano Ibarra (Arg) Transporte Puertas de Cuyo 0:01:23
113 Leandro Messineo (Arg) Transporte Puertas de Cuyo 0:01:23
114 Mamyr Stash (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:01:23
115 Rúben Simão (Por) Atum General – Tavira – Maria Nova Hotel 0:01:23
116 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 0:01:27
117 Iker Ballarin Manso (Esp) Fundación – Orbea 0:01:30
118 Mauro Abel Richeze (Arg) Transporte Puertas de Cuyo 0:01:30
119 Patrick Schelling (SUI) Israel Start-Up Nation 0:01:40
120 Travis McCabe (USA) Israel Start-Up Nation 0:01:40
121 Efrain Enrique Toloza (Arg) Sindicato de Empleados Publicos de San Juan 0:01:58
122 Magno Nazaret (Bra) Sindicato de Empleados Publicos de San Juan 0:01:58
123 Jonathan Milan (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:01:58
124 Máximo Eliecer Rojas Romero (Ven) Nationalmannschaft Venezuela 0:01:58
125 Norman Vahtra (Est) Israel Start-Up Nation 0:02:09
126 Oscar Gatto (Ita) Bora – Hansgrohe 0:02:18
127 Alvaro Trueba Diego (Esp) Atum General – Tavira – Maria Nova Hotel 0:02:44
128 Luca Wackermann (Ita) Vini Zabù – KTM 0:03:09
129 Antonio Zullo (Ita) Amore & Vita – Prodir 0:03:09
130 Andrea Di Renzo (Ita) Vini Zabù – KTM 0:03:09
131 Robert Britton (Can) Rally Cycling 0:03:26
132 Alejandro Antonio Duran (Arg) Sindicato de Empleados Publicos de San Juan 0:03:41
133 Nicolas Dalla Valle (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:03:41
134 Robinson Steven Ruiz Calle (Per) Nationalmannschaft Peru 0:03:44
135 Filippo Zaccanti (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:03:44
136 Tom Bohli (SUI) UAE Team Emirates 0:04:04
137 Vladimir Ilchenko (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:04:04
138 Alexander Evtushenko (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:04:04
139 Agustín Fraysse (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:04:21
140 Francisco Cesar Monte (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:04:21
141 Daniel Diaz (Arg) Transporte Puertas de Cuyo 0:04:21
142 Gerardo Matias Tivani (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:04:21
143 Gabriel Nicolas Juarez Veron (Arg) Agrupación Virgen de Fatima – Saddledrunk 0:04:21
144 Leandro Javier Velardez (Arg) Agrupación Virgen de Fatima – Saddledrunk 0:04:21
145 Daniel Omar Juárez (Arg) Agrupación Virgen de Fatima – Saddledrunk 0:04:21
146 Matvey Mamykin (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:06:36
147 Michele Scartezzini (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:06:42
148 Francesco Lamon (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:06:42
149 Veljko Stojnic (Srb) Vini Zabù – KTM 0:06:42
150 Davide Plebani (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:06:42
151 Juan Ignacio Curuchet (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:06:42
152 Emiliano Contreras (Arg) Transporte Puertas de Cuyo 0:06:42
153 Peio Goikoetxea Goiogana (Esp) Fundación – Orbea 0:06:42
154 Gerardo Exequiel Atencio (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:06:42
155 Leonardo Franco Cobarrubia Lucero (Arg) Sindicato de Empleados Publicos de San Juan 0:06:42
156 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:06:42
157 Hector Maximiliano Lucero (Arg) Sindicato de Empleados Publicos de San Juan 0:06:42
158 Weimar Alfonso Roldán Ortiz (Col) Team Medellin 0:15:31
159 Alejandro Quilci (Arg) Municipalidad de Rawson 0:18:09
160 Dario Raul Antonio Diaz (Arg) Transporte Puertas de Cuyo 0:18:09
161 Matias Maggiora (Arg) Sindicato de Empleados Publicos de San Juan 0:18:09
DNF Facundo Matias Cattapan Carrion (Arg) Municipalidad de Rawson
DNF Renan Ladewig Quadri (Bra) Nationalmannschaft Brasilien

Klasyfikacja generalna po szóstym etapie:

1 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck – Quick Step 20:15:56
2 Filippo Ganna (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:00:33
3 Oscar Miguel Sevilla Rivera (Esp) Team Medellin 0:01:01
4 Brandon McNulty (USA) UAE Team Emirates 0:01:21
5 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:02:11
6 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:02:27
7 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 0:02:28
8 Cesar Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Team Medellin 0:02:36
9 Gavin Mannion (USA) Rally Cycling 0:02:53
10 Juan Pablo Dotti (Arg) Sindicato de Empleados Publicos de San Juan 0:03:05
11 German Nicolas Tivani Perez (Arg) Agrupación Virgen de Fatima – Saddledrunk 0:03:14
12 Juan Javier Melivillo (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:03:27
13 Paweł Poljański (Pol) Bora – Hansgrohe 0:03:41
14 Matteo Fabbro (Ita) Bora – Hansgrohe 0:04:00
15 Simon Pellaud (SUI) Androni Giocattoli – Sidermec 0:04:24
16 Ricardo Escuela (Arg) Agrupación Virgen de Fatima – Saddledrunk 0:04:36
17 Omar Alberto Mendoza Cardona (Col) Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas 0:04:42
18 Diego Andres Camargo Pineda (Col) Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas 0:04:53
19 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:04:54
20 Iñigo Elosegui Momeñe (Esp) Movistar Team 0:04:56
21 Jose Rujano Guillen (Ven) Nationalmannschaft Venezuela 0:05:02
22 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis 0:05:17
23 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Fundación – Orbea 0:05:18
24 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 0:05:18
25 Laureano Rosas (Arg) Transporte Puertas de Cuyo 0:05:31
26 Vinicius Rangel Costa (Bra) Nationalmannschaft Brasilien 0:05:45
27 Roman Maikin (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:05:47
28 Fernando Barceló Aragon (Esp) Cofidis 0:05:49
29 Marco Tizza (Ita) Amore & Vita – Prodir 0:05:50
30 Jose Martin Reyes (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:06:14
31 Matteo Busato (Ita) Vini Zabù – KTM 0:06:40
32 Eduin Becerra (Ven) Nationalmannschaft Venezuela 0:07:05
33 Frederico Figueiredo (Por) Atum General – Tavira – Maria Nova Hotel 0:07:29
34 Yeisson Ferney Casallas Rincon (Col) Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas 0:07:42
35 Jorge Castel Blanco Morales (Pan) Nationalmannschaft Panama 0:08:10
36 Oscar Bazan Claveles (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:08:31
37 Mattia Bais (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:09:20
38 Brayan Stiven Sanchez Vergara (Col) Team Medellin 0:09:26
39 Patrick Schelling (SUI) Israel Start-Up Nation 0:09:30
40 Alejandro Marque Porto (Esp) Atum General – Tavira – Maria Nova Hotel 0:10:05
41 Rubén Ramos (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:10:29
42 Andrea Garosio (Ita) Vini Zabù – KTM 0:11:11
43 Royner Navarro Calle (Per) Nationalmannschaft Peru 0:11:40
44 Leonardo Henrique Finkler (Bra) Nationalmannschaft Brasilien 0:11:50
45 Simone Ravanelli (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:12:02
46 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:12:14
47 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:12:37
48 Nathan Brown (USA) Rally Cycling 0:12:44
49 Anderson Paredes (Ven) Nationalmannschaft Venezuela 0:13:29
50 José Alarcon (Ven) Nationalmannschaft Venezuela 0:14:08
51 Walter Alejandro Vargas Alzate (Col) Team Medellin 0:14:30
52 Alexander Evtushenko (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:14:42
53 Zdenek Štybar (Cze) Deceuninck – Quick Step 0:14:49
54 Magno Nazaret (Bra) Sindicato de Empleados Publicos de San Juan 0:15:15
55 Aleksandr Grigorev (Rus) Atum General – Tavira – Maria Nova Hotel 0:15:31
56 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis 0:15:39
57 Leandro Messineo (Arg) Transporte Puertas de Cuyo 0:15:40
58 Sebastian Mora Vedri (Esp) Movistar Team 0:15:52
59 Alejandro Antonio Duran (Arg) Sindicato de Empleados Publicos de San Juan 0:15:53
60 Umberto Marengo (Ita) Vini Zabù – KTM 0:16:13
61 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:16:16
62 Unai Cuadrado Ruiz De Gauna (Esp) Fundación – Orbea 0:16:26
63 Daniel Diaz (Arg) Transporte Puertas de Cuyo 0:16:33
64 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling 0:16:42
65 Andre Eduardo Gohr (Bra) Nationalmannschaft Brasilien 0:16:43
66 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 0:17:27
67 Christofer Jurado Lopez (Pan) Nationalmannschaft Panama 0:17:59
68 Viesturs Luksevics (Lat) Amore & Vita – Prodir 0:18:01
69 Kyle Murphy (USA) Rally Cycling 0:19:31
70 Nicolas Javier Naranjo Sanchez (Arg) Agrupación Virgen de Fatima – Saddledrunk 0:19:56
71 Daniel Oss (Ita) Bora – Hansgrohe 0:21:24
72 Robert Britton (Can) Rally Cycling 0:21:57
73 Luca Wackermann (Ita) Vini Zabù – KTM 0:22:09
74 Johan Jacobs (SUI) Movistar Team 0:22:28
75 Hugo Hofstetter (Fra) Israel Start-Up Nation 0:22:32
76 Maximiliano Ezequiel Navarrete (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:22:57
77 Clever Jose Martinez Moros (Ven) Nationalmannschaft Venezuela 0:23:06
78 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:23:15
79 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) UAE Team Emirates 0:23:19
80 Iuri Filosi (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:23:47
81 Mikel Alonso Flores (Esp) Fundación – Orbea 0:23:53
82 Jose Tito Hernandez Jaramillo (Col) Team Medellin 0:24:08
83 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:24:19
84 Leonardo Basso (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:24:28
85 Norman Vahtra (Est) Israel Start-Up Nation 0:24:55
86 Rudy Barbier (Fra) Israel Start-Up Nation 0:24:59
87 Tomas Contte (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:25:08
88 Pieter Serry (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:25:14
89 Oscar Gatto (Ita) Bora – Hansgrohe 0:25:21
90 Itamar Einhorn (Isr) Israel Start-Up Nation 0:26:08
91 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:26:11
92 Bert Van Lerberghe (Bel) Deceuninck – Quick Step 0:26:19
93 Alvaro José Hodeg Chagui (Col) Deceuninck – Quick Step 0:26:31
94 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:26:40
95 Riccardo Marchesini (Ita) Amore & Vita – Prodir 0:26:42
96 César Martingil (Por) Atum General – Tavira – Maria Nova Hotel 0:27:02
97 Marco Benfatto (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:27:15
98 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:27:20
99 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 0:27:28
100 Maris Bogdanovics (Lat) Amore & Vita – Prodir 0:27:29
101 Lucas Manuel Gaday Orozco (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:27:34
102 Mamyr Stash (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:27:42
103 Travis McCabe (USA) Israel Start-Up Nation 0:28:53
104 Nelson Soto Martinez (Col) Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas 0:29:19
105 Renzo Obando (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:29:38
106 Jonathan Milan (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:29:51
107 Piet Allegaert (Bel) Cofidis 0:30:42
108 Leonardo Franco Rodriguez (Arg) Municipalidad de Rawson 0:32:16
109 Andrea Di Renzo (Ita) Vini Zabù – KTM 0:32:45
110 Davide Appollonio (Ita) Amore & Vita – Prodir 0:33:11
111 Veljko Stojnic (Srb) Vini Zabù – KTM 0:33:14
112 Alvaro Trueba Diego (Esp) Atum General – Tavira – Maria Nova Hotel 0:33:18
113 Michele Scartezzini (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:33:35
114 Franklin Archibold Castillo (Pan) Nationalmannschaft Panama 0:33:51
115 Alessandro Ferreira Guimarães (Bra) Nationalmannschaft Brasilien 0:34:59
116 Antonio Zullo (Ita) Amore & Vita – Prodir 0:35:37
117 William David Muñoz Perez (Col) Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas 0:35:51
118 Emiliano Ibarra (Arg) Transporte Puertas de Cuyo 0:35:52
119 Sergio Javier Aguirre Maldonado (Arg) Municipalidad de Rawson 0:36:19
120 Iker Ballarin Manso (Esp) Fundación – Orbea 0:36:52
121 Leonardo Franco Cobarrubia Lucero (Arg) Sindicato de Empleados Publicos de San Juan 0:37:25
122 Peio Goikoetxea Goiogana (Esp) Fundación – Orbea 0:37:38
123 Tom Bohli (SUI) UAE Team Emirates 0:37:46
124 Weimar Alfonso Roldán Ortiz (Col) Team Medellin 0:38:37
125 Oscar Alfredo Gomez (Arg) Agrupación Virgen de Fatima – Saddledrunk 0:40:37
126 Mauro Abel Richeze (Arg) Transporte Puertas de Cuyo 0:41:26
127 Carlos Samudio Carrera (Pan) Nationalmannschaft Panama 0:41:55
128 Matvey Mamykin (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:41:59
129 Nicolas Dalla Valle (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:42:04
130 Francesco Lamon (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:44:03
131 César Enrique Gárate Guarníz (Per) Nationalmannschaft Peru 0:44:10
132 Davide Plebani (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:46:04
133 Gerardo Matias Tivani (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 0:46:15
134 Bolivar Espinosa Serrano (Pan) Nationalmannschaft Panama 0:48:00
135 Filippo Zaccanti (Ita) Bardiani CSF Faizanè 0:48:16
136 Kevin Castro Carbajal (Arg) Municipalidad de Rawson 0:48:43
137 Vladimir Ilchenko (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:48:50
138 Máximo Eliecer Rojas Romero (Ven) Nationalmannschaft Venezuela 0:50:14
139 Jokin Aranburu Arruti (Esp) Fundación – Orbea 0:50:56
140 Alaín Rossbel Quispe Colque (Per) Nationalmannschaft Peru 0:51:06
141 Sebastián Cianci (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:51:49
142 Higiño Lucero (Arg) Municipalidad de Rawson 0:51:54
143 Randish Abdul Lorenzo (Pan) Nationalmannschaft Panama 0:51:55
144 Agustín Fraysse (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:52:55
145 Emiliano Contreras (Arg) Transporte Puertas de Cuyo 0:53:48
146 Robinson Steven Ruiz Calle (Per) Nationalmannschaft Peru 0:53:49
147 Leandro Javier Velardez (Arg) Agrupación Virgen de Fatima – Saddledrunk 0:54:15
148 Efrain Enrique Toloza (Arg) Sindicato de Empleados Publicos de San Juan 0:55:11
149 Francisco Cesar Monte (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 0:55:22
150 Gabriel Nicolas Juarez Veron (Arg) Agrupación Virgen de Fatima – Saddledrunk 0:56:04
151 Hugo Nestor Emiliano Ruiz Calle (Per) Nationalmannschaft Peru 0:57:33
152 Sergey Rostovtsev (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:58:49
153 Dario Raul Antonio Diaz (Arg) Transporte Puertas de Cuyo 1:00:12
154 Daniel Omar Juárez (Arg) Agrupación Virgen de Fatima – Saddledrunk 1:00:36
155 Gerardo Exequiel Atencio (Arg) Equipo Continental Municipalidad de Pocito 1:03:37
156 Juan Ignacio Curuchet (Arg) Nationalmannschaft Argentinien 1:04:04
157 Andy Limaylla Zevallos (Per) Nationalmannschaft Peru 1:04:09
158 Alejandro Quilci (Arg) Municipalidad de Rawson 1:07:08
159 Rúben Simão (Por) Atum General – Tavira – Maria Nova Hotel 1:10:26
160 Matias Maggiora (Arg) Sindicato de Empleados Publicos de San Juan 1:22:10
161 Hector Maximiliano Lucero (Arg) Sindicato de Empleados Publicos de San Juan 1:29:09