Kolarz na co dzień reprezentujący EF Pro Cycling zwyciężył na 41 kilometrowej trasie wokół Pesci.

23-letni zawodnik, którego największym dotychczasowym sukcesem w karierze jest zwycięstwo podczas ostatniego Paryż-Nicea na etapie do Col de Turini zdobył kolejny skalp. W krajowych mistrzostwach pokonał drugiego Nairo Quintanę (Arkéa Samsic) o 28 sekund oraz trzeciego Egana Bernala (Team INEOS) o 32 sekundy. Kolejni zawodnicy odnotowali znacznie większe straty. Wartym uwagi jest dobry wynik Quintany względem ostatniego triumfatora Tour de France. Być może Nairo w nowej drużynie poprawi swoje umiejętności w samotnej walce z czasem.

Jeśli chodzi o Martineza i Bernala to już od 11 lutego będziemy mogli podziwiać ich na rodzimych drogach podczas wyścigu etapowego Tour Colombia 2.1. Natomiast cała trójka wystartuje jeszcze w mistrzostwach Kolumbii w wyścigu ze startu wspólnego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę.