fot. KometaXstra

Drużyna braci Frana i Alberto Contadorów oraz Ivana Basso, która właśnie rozpoczęła swój trzeci sezon na poziomie Continental, chce w przyszłym sezonie awansować do drugiej dywizji, a następnie do World Touru.

Wszystkie składy drużyny Kometa-Xstra, czyli juniorzy, orlicy oraz pierwszy zespół, zaprezentowały się w hiszpańskiej miejscowości Oliva. Dla zespołu, której głównymi menadżerami są bracia Fran i Alberto Contador, a menadżerem ds. sportowych jest Ivan Basso, będzie to trzeci sezon w trzeciej dywizji, czyli Continental.

– Powodem, dla którego istniejemy jest awans do World Touru. Pomysł jest taki, aby w przyszłym roku awansować do drugiej dywizji i otrzymać zaproszenie na któryś z wielkich tourów, zanim awansujemy do World Touru

– powiedział Basso.

Pomimo że przed ubiegłym sezonem poczyniono w drużynie Kometa kilka zmian – m.in. jej kolarze będą ścigali się na rowerach marki Contadora i Basso, a nie na Trekach jak poprzednio – to podobnie jak do tej pory, będzie funkcjonowała ona jako zaplecze drużyny World Tour – Trek-Segafredo. Hiszpan Juan Pedro López i Luksemburczyk Michel Ries zdążyli zadebiutować już w „kolarskiej lidze mistrzów” w wyścigu Tour Down Under, wygranym przez lidera ich drużyny Richiego Porte’a.

– Chcemy zachować istotę naszej formacji, ale jednocześnie posuwać się naprzód. Nie ma sensu ścigać się na poziomie Continental przez jeszcze jeden sezon, tak samo jak tacy kolarze jak Enric Mas czy Carlos Rodríguez musieli odejść ze swoich dotychczasowych drużyn, aby zrobić progres. Takie projekty jak nasze powinny być w większym stopniu wspierane przez różne instytucje i sponsorów

– powiedział Fran Contador.

W sezonie 2020, który Kometa-Xstra zainauguruje w wyścigu Challenge Mallorca, będzie reprezentowało ją dwunastu zawodników (pierwsza drużyna). Są to: Hiszpanie Alejandro Ropero, José Antonio García, Sergio García oraz Diego Pablo Sevilla, Włosi Riccardo Verza, Giacomo Garavaglia, Alessandro Fancellu i Antonio Puppio, Węgrzy Erik Fetter i Márton Dina, Portugalczyk Daniel Viegas oraz Duńczyk Mathias Larsen. W składzie miał znajdować się jeszcze Juan Camacho, ale zrezygnował z powodu problemów z prawym kolanem. Funkcję dyrektorów sportowych będą pełnili Jesús Hernández oraz Dario Andriotto.

– Oczywiście, że w każdym wyścigu, w którym wystartujemy będziemy walczyć o zwycięstwa

– zapowiada ekipa Komety.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments