fot. La Fleche Wallonne

Organizator kobiecych edycji znanych i prestiżowych klasyków Liége-Bastogne-Liége i Flèche Wallone poinformował, że z obu odbędzie się w tym sezonie telewizyjna transmisja. W 2019 roku ich brak na małym ekranie został otwarcie skrytykowany między innymi przez holenderską mistrzynię olimpijską Annę Van der Breggen. 

Telewizyjne transmisje ze ścigania kobiet w „Staruszce” oraz „Walońskiej Strzale” będą precedensem. W ubiegłym roku „na żywo” pokazano bowiem tylko ostatni podjazd Flèche Wallone – Mur de Huy.

Flèche Wallone Femmes odbędzie się 22 kwietnia. Trasa będzie liczyła 124 kilometry, a na zakończenie zawodniczki tradycyjnie zmierzą się ze słynną ścianką Mur de Huy, którą pokonują również mężczyźni.

Tymczasem Liège-Bastogne-Liège Femmes zaplanowano na 26 kwietnia. Na liczącej nieco ponad 136 kilometrów trasie znajdą się między innymi słynne podjazdy (również znane z wyścigu mężczyzn) Côte de La Redoute i Côte de la Roche-aux-Faucons.

Wyżej wymienione klasyki to jedne z najciekawszych i najbardziej emocjonujących momentów w kobiecym sezonie World Tour. Wydaje się, że w kontekście polityki Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), która stawia na promowanie kobiecego kolarstwa przeprowadzenie telewizyjnej transmisji z ardeńskich klasyków jest nieodzowne.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments