Foto: Team Ineos

Zwycięzca ostatniej edycji “Wielkiej Pętli” zgodnie z przewidywaniami oraz wcześniejszymi informacjami oficjalnie potwierdził swoje plany na nadchodzący sezon w wywiadzie dla mediów wewnątrz Team INEOS.

Egan Bernal, jak już informowaliśmy wcześniej wraz z Chrisem Froomem oraz Geraintem Thomasem ma stworzyć po raz kolejny drużynę marzeń i powalczyć już o ósmy triumf w Tour de France dla drużyny kierowanej przez Dave’a Brailsforda. Tym samym odpuści on Giro d’ Italia, o którym wspominał, że chciałby w nim wystartować. W wywiadzie dla teamowych mediów opowiada o powodach tej decyzji.

Może za rok, albo później zdecyduje się na start w Giro d’ Italia. Poza tym w tym roku mamy przed sobą Igrzyska Olimpijskie, co sprawia, że okres czasu pomiędzy Giro, a Tourem będzie bardzo niewielki, dlatego też koncentruje się w pełni na “Wielkiej Pętli”

– powiedział 23-latek.

Ze względu na tylko 27 dni przerwy pomiędzy dwoma najważniejszymi wyścigami etapowymi na świecie nie może dziwić nas fakt skupienia się wyłącznie na “Wielkiej Pętli”. Poza tym, dzięki swojemu zwycięstwu w ostatniej edycji Bernal będzie mieć zaszczyt nosić koszulkę z numerem pierwszym.

Możliwość jechania w Tourze z numerem 1 na plecach będzie czymś wyjątkowym. Spróbuję po raz kolejny powalczyć w klasyfikacji generalnej. Jestem bardzo zmotywowany, aby tam powrócić i zaprezentować się jak najlepiej, ponieważ jestem ostatnim zwycięzcą tego wyścigu

– wyznał Kolumbijczyk.

Jak każdy z zawodników ze światowej czołówki zwycięzca ostatniej Grande Boucle spogląda na trudny wyścig olimpijski w Tokio. Jednak w wywiadzie stanowczo stawia sprawę, który z wyścigów ma dla niego najwyższy priorytet.

W tym roku mamy w kalendarzu, także Igrzyska Olimpijskie. Jest to ważne wydarzenie dla wszystkich zawodników. Chciałbym zaprezentować się jak najlepiej dla mojego kraju, ale tak jak wspomniałem moim największym celem będzie Tour de France. Nie chcę myśleć (o Igrzyskach) w trakcie “Wielkiej Pętli”, tylko w stu procentach skoncentrować się na Tourze. W każdym razie wyścig w Tokio odbędzie się zaledwie tydzień później, więc jeśli zakończę ściganie we Francji w dobrej formie będę gotowy na Igrzyska

– zakończył Bernal.

Cały wywiad z Kolumbijczykiem w języku angielskim jest dostępny poniżej.