fot. Sigfrid Eggers / Deceuninck - Quick Step

Tour Down Under jest tuż za rogiem! Wiedzą o tym poszczególne zespoły cyklu World Tour, które prezentują swoje składy na australijską imprezę. Nie inaczej jest w przypadku Deceuninck – Quick Step.

Czy da się lepiej rozpocząć sezon niż od całej serii zwycięstw? Z pewnością nie. Dlatego też Patrick Lefevere postanowił wysłać do Australii bardzo silny skład, który stać będzie zarówno na wygranie poszczególnych odcinków, jak i klasyfikacji generalnej.

Numerem 1 w watasze, która pojawi się w Adelajdzie, będzie Sam Bennett. Irlandzki sprinter po raz pierwszy będzie miał okazję skorzystać z legendarnego pociągu Deceuninck – Quick Step. Za pomoc byłemu kolarzowi BORA – hansgrohe odpowiedzialni będą bowiem Iljo Keisse, Michael Morkov oraz Shane Archbold, który przybył do belgijskiego zespołu razem z nim. W trudniejszym terenie, a co za tym idzie w generalce, powalczyć mają z kolei Mattia Cattaneo, Dries Devenyns, który notował już w Australii świetne wyniki, oraz młody Joao Almeida.

Nie możemy się już doczekać startu nowego sezonu podczas Tour Down Under, w szczególności, że jest to wyścig znakomicie zorganizowany, a przy trasie nie brakuje kibiców. Oczywiście wysyłamy do Australii bardzo mocny skład na czele z Samem Bennettem, który poszuka pierwszego zwycięstwa w nowych barwach. To znakomity i doświadczony zawodnik, który z pewnością może osiągnąć cel. Jednocześnie liczymy na dobry wynik w generalce, lecz wszystko będzie wychodzić z dnia na dzień

– powiedział dyrektor sportowy zespołu, Rik Van Slycke.

Skład Deceuninck – Quick Step na Tour Down Under 2020: Sam Bennett, Iljo Keisse, Michael Morkov, Shane Archbold, Dries Devenyns, Mattia Cattaneo, Joao Almeida.