Foto: Corendon-Circus Cycling Team

Ekipa Alpecin – Fenix w sezonie 2020 z pewnością będzie niezwykle niebezpieczna. Jednym z liderów zespołu będzie Tim Merlier, który otrzymał od włodarzy rolę drugiego z liderów teamu.

Obecny mistrz Belgii dawał znać o sobie już w sezonie 2019, czego najlepszym przykładem jest m.in. wygranie etapu Tour of Denmark czy zajęcie kilku dobrych miejsc w wielu ważnych imprezach jednodniowych. Rozpoczęty niedawno rok ma być jednak dla niego praktycznie przełomowy. Z tego też względu, 27-letni zawodnik został oficjalnie okrzyknięty drugim z liderów belgijskiego teamu.

Jak wiadomo, w szczególności w wyścigach jednodniowych, numerem 1 w Alpecin – Fenix będzie Mathieu van der Poel. Holender celować będzie jednak w Igrzyska Olimpijskie w innej odmianie kolarstwa. Tym samym na szosie zobaczymy go tylko kilkukrotnie. W imprezach, na których nie zobaczymy jednego z popularniejszych zawodników na świecie, takich jak Kuurne-Bruksela-Kuurne, Nokere Koerse czy Scheldeprijs, pozycję lidera pieścić będzie Merlier.

Oczywiście w najważniejszych imprezach jednodniowych Belg także wystartuje. Tam jednak jego głównym zadaniem będzie pomoc van der Poelowi, którego z pewnością stać na zawojowanie monumentów.