Foto: Tour of Norway

Coraz gorętsza robi się atmosfera wokół wyścigu Tour of Norway. Wiele wskazuje na to, że organizatorzy imprezy wciąż zalegają z opłatą faktur za poprzednie edycje imprezy.

Dosłownie kilka dni temu stało się jasne, że w sezonie 2020 zabraknie w kalendarzu popularnego wyścigu dookoła Norwegii. W czasie świąt Bożego Narodzenia organizatorzy poinformowali jednak, że rozpoczęli już pracę nad kolejną edycją imprezy, która miałaby odbyć się sezon później. To nie spodobało się Patrickowi Lefevere, który postanowił wytoczyć najcięższe działa, zaczepiając UCI. Włodarze norweskiej imprezy, zgodnie z jego słowami, wciąż zalegają bowiem z wypłatą należnych drużynom pieniędzy.

Hej UCI, gdzie są wasze gwarancje bankowe? Widać, jak kontrolujecie sytuację. Faktycznie każdy cent jest dokładnie sprawdzany. W jaki sposób zabezpieczacie nas przed organizatorami, którzy nie opłacają zaległych faktur? Nie jest to odosobniony przypadek

– napisał Patrick Lefevere na twitterze.

Na ten moment nie wiadomo, czy Międzynarodowa Unia Kolarska postanowi w jakikolwiek sposób poradzić sobie z problemem. Niestety wiele wskazuje na to, że żadne działania nie zostaną poprowadzone.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments