fot. Hagens Berman Axeon, Twitter

Kolejny młody zawodnik podpisał jednoroczny kontrakt z „kuźnią talentów” kierowaną przez Axela Merckxa.

19-letni Portugalczyk przechodzi do amerykańskiej ekipy z Vito-Feirense-Pnb, czyli z drużyny zarejestrowanej w jego macierzystym kraju. Największym dotychczasowym sukcesem w karierze Andrade jest tytuł mistrza kraju w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii junior. Natomiast w „dorosłych wyścigach” jego najlepszym rezultatem jest dwudziesta pozycja w hiszpańskim klasyku Circuito de Getxo. Sam zainteresowany jest niezmiernie szczęśliwy z możliwości, które się przed nim otwierają.

Podpisanie kontraktu wraz z drużyną Hagens Berman Axeon jest spełnieniem marzeń. Jestem niezmiernie zmotywowany tym, aby rozpocząć ściganie i wspomóc swoich kolegów z drużyny

– powiedział Portugalczyk. 

Pedro Andrade jest czwartym dotychczasowym nabytkiem amerykańskiej drużyny, która powraca do trzeciej dywizji. Oprócz wspomnianego Portugalczyka do zespołu Axela Merckxa dołączyli Jens Reynders, Jarrad Drizners oraz Michael Garrison. Na ten moment skład ekipy składa się z siedmiu kolarzy, więc w najbliższym czasie możemy się spodziewać kolejnych informacji transferowych.