Drew Christensen został zwycięzcą drugiej edycji Men’s Zwift Academy. Nowozelandczyk dołączy do jeżdżącego w dywizji kontynentalnej młodzieżowego zespołu NTT Pro Cycling.

W tym roku w Zwift Academy wzięło udział 60 tysięcy mężczyzn. Wypróbowany system wyłapywania talentów, jest dla nich szansą, na podpisanie profesjonalnego kontraktu z NTT Continental Cycling Team. Podczas gdy wielu użytkowników Zwifta, używa programu, by poprawić swoją kondycję, zawodnicy u23, mają możliwość dołączenia do zawodowego zespołu kolarskiego.

Zwycięzca pierwszej edycji – Martin Lavric, który podpisał kontrakt z afrykańskim zespołem rok temu, teraz doszedł do porozumienia w sprawie przedłużenia umowy, co oznacza, że teraz obaj kolarze będą teraz jeździć w jednej ekipie.

To niesamowite. Gdy dołączyłem do Zwift Academy, marzyłem o dojściu od półfinału. Nie mogę uwierzyć, że wywalczyłem profesjonalny kontrakt. Już nie mogę się doczekać jazdy u boku Martina. Mam nadzieję, że wiele się od niego nauczę.

– mówił Christensen, który w finale pokonał Mathijsa Lomana i Campbella Pithiego.

Teraz Nowozelandczyk przebywa wraz z resztą zespołu na zgrupowaniu w Olivie, na którym trenerzy mają okazję poznać nowych zawodników, sprawdzić jak radzą sobie oni w nowym zespole, a także poznać ich mocne i słabe strony.

Podczas ostatnio zakończonej edycji Zwift Academy, znów mieliśmy okazję zobaczyć wielu naprawdę mocnych zawodników. Wydaje mi się nawet, że tym razem impreza okazała się jeszcze większą skarbnicą talentów, niż poprzednio. To bardzo ważne, żeby zobaczyć, jak zawodnicy reagują na różne sytuacje, do których dochodzi w czasie wyścigów, jak komunikują się ze sobą i czy pasują do nowego zespołu. To są bardzo istotne umiejętności, ponieważ kolarze ekipy spędzają ze sobą bardzo dużo czasu. Wtedy muszą tworzyć monolit. Na szczęście wydaje się, że Drew nie ma z tym problemu. Podczas zgrupowania pokazał, że wie, na czym polega kolarstwo szosowe i dobrze dogadywał się z nowymi kolegami z zespołu.

– mówił Elliot Lipski – trener NTT Cycling.

Tegoroczna edycja Zwift Academy znów zakończyła się sukcesem. Zwift bardzo dużo mi dał. Nie tylko pomaga w poprawie kondycji, ale też pozwala na komunikowanie się z innymi członkami społeczności. Chcę pogratulować Drewowi. Jestem podekscytowany możliwością ujrzenia go w przyszłym sezonie w barwach NTT.

– dodał Eric Min – dyrektor generalny i współzałożyciel Zwifta. 

 

W tym roku Zwift Academy przekaże aż 749 rowerów fundacji Qhubeka. Zostaną one przekazane mieszkańcom RPA, którzy dzięki temu będą mogli dbać o swoje zdrowie i szybciej docierać do szkoły lub pracy.

O Zwifcie. 

Zwift to firma dedykowana ludziom, którym zależy na utrzymywaniu dobrej kondycji i lubią korzystać z najnowszych technologii. Zwift stał się pierwszą marką, która wykorzystując swoje doświadczenie stworzyła system, pozwalający na podzielenie się ze światem zewnętrznym tym, co robimy w domowym zaciszu. Sportowcy z całego świata mogą rywalizować ze sobą bez wychodzenia z domu. Wystarczy podłączyć swoje urządzenie (trenażer, miernik mocy, pulsometr itp.), by móc cieszyć się przyjacielską rywalizacją w świecie 3D. Amerykańska firma buduje społeczność podobnie myślących ludzi, którzy dążą do tego, by ścigać się ze sobą, jednocześnie dzieląc się swoimi sportowymi doświadczeniami.

O Qhubece.

Misją Qhubeki jest zachęcenie ludzi w Afryce do rozwoju przy użyciu rowera. “Qhubeka” to słowo, które w języku Ngumi oznacza “rozwijać się”. Z pomocą roweru człowiek może podróżować szybciej i pokonywać znacznie większe dystanse. Dzięki temu ma większe szanse, by dostać się do pracy, szkoły, szpitala, czy choćby miejsca, w którym jest czysta woda i dużo jedzenia. Dostarczane przez nich jednoślady odgrywają także kluczową rolę w reagowaniu na klęski żywiołowe. Dzięki nim można szybciej pomóc ofiarom. Fundacja została założona w RPA, ale działa na terenie całej Afryki, gdzie pomaga dorosłym i dzieciom, także przez organizację takich programów jak Work-To-Earn i Learn-To-Earn.

 

O NTT Pro Cycling

NTT Pro Cycling jest pierwszym w historii afrykańskim zespołem w World Tourze, który swoją przygodę z najwyższą kolarską ligą rozpoczął w 2016 roku, po trzech bardzo udanych latach w dywizji prokontynentalnej, gdzie zespół odnosił znaczące sukcesy. Teraz rywalizuje z najlepszymi ekipami na świecie. Natomiast młodzieżowy zespół ułatwia wyławianie utalentowanych juniorów i stymulowanie ich rozwoju, by w końcu doprowadzić ich do pierwszej drużyny. Jednak najważniejszym zadaniem NTT Pro Cycling jest uświadamianie ludzi o istnieniu Qhubeki i zachęcanie ich do pomocy, dzięki której organizacja może w dalszym ciągu mobilizować mieszkańców Afryki do tego, by zmieniali swoje życie na lepsze. Zespół gorąco wierzy w kampanię #BicyclesChangeLives, która motywuje go do ciągłego rozwoju.

 

Poprzedni artykułKolarze zespołu Mazowsze Serce Polski pojadą na Trek Madone SLR 7
Następny artykułEusebio Unzue: „Czas na młodszych zawodników”
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments