fot. Tour de Romandie

Ekipa Groupama – FDJ jest już gotowa na początek sezonu 2020. Wszyscy najważniejsi zawodnicy zespołu wiedzą, na których imprezach skupią się w pierwszych miesiącach ścigania.

Przyszły rok może być dla światowego kolarstwa praktycznie przełomowy. Jak już pisaliśmy, dominacja zespołu Ineos może zostać złamana przez Jumbo – Visma. Dodatkowo bardzo niebezpieczny może być team Groupama – FDJ, którego zawodnicy podzielili się imprezami na pierwszą część sezonu 2020.

Zgodnie z informacjami podawanymi już kilka tygodni temu, Thibaut Pinot rozpocznie sezon od Tour de la Provence. Później z kolei zobaczymy go na trasie Tour du Haut-Var i Paryż – Nicea. Jeśli chodzi o Arnaud Demare’a, wystartuje on w UAE Team Emirates oraz Tirreno – Adriatico, które pomijał od 2014 roku.

Swoje szanse w pierwszej części sezonu otrzymają też David Gaudu i Valentin Madouas. Pierwszy z nich spróbuje swoich sił w La Provence i prawdopodobnie (choć to nie pewne) Tirreno – Adriatico. Drugi z kolei będzie ścigał się w domu na takich imprezach jak GP Marsylii, Etoile de Besseges, Classic Sud Ardeche i Drome Classic.