fot. Amstel Gold Race

Choć dla Mathieu van der Poela sezon 2019 był wyjątkowo udany, mało kto spodziewał się, że zostanie on najlepszym holenderskim sportowcem roku.

Środowy wieczór w północnej części Niderlandów stał pod znakiem wielkiej gali , na której wybrano sportowca i sportsmenkę roku. Wśród mężczyzn od samego początku mówiło się o bardzo zażartej rywalizacji. Plebiscyt, w którym 50/50 liczyły się głosy kapituły i samych sportowców ostatecznie zakończył się dość niespodziewanie.

Zwycięzcą został bowiem Mathieu van der Poel. Znakomity kolarz miał za sobą naprawdę wybitny sezon, który usłany był całą masą sukcesów. Mimo to niewielu uważało, że uda mu się pokonać inne gwiazdy holenderskiego sportu, będące zdecydowanie bardziej popularne na całym świecie. Za kolarzem Corendon – Circus znaleźli się Virgil van Dijk i Max Verstappen.

Jestem naprawdę dumny z tego, że zostałem wybrany najlepszym w tak doborowym towarzystwie. 2019 rok był dla mnie wyjątkowo piękny i wierzę, że kolejny będzie co najmniej równie dobry. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi zdobyć ten tytuł

– powiedział van der Poel.

Co ważne, w sezonie 2020 zdobycie takiego tytułu może być jeszcze trudniejsze. Wszystko za sprawą Maxa Verstappena, który może dysponować jeszcze lepszym samochodem. Dodatkowo w głowach wielu osób zostać może znakomicie zapowiadające się GP F1, które odbędzie się na torze w Zandvoort.