Czy kolejny z silnych zawodników zakończy karierę? Istnieje taka opcja. Wciąż nie wiadomo bowiem co dalej z kolarską przygodą Leopolda Koniga.

Jeden z najlepszych czeskich kolarzy w ostatnich latach, poprzednie 3 sezony spędził w zespole BORA – hansgrohe. Jego najnowsze doświadczenie z ekipą Ralpha Denka nie okazało się jednak najlepsze. Jego wyniki były bowiem bardzo przeciętne, a w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy udało mu się wystartować w zaledwie 3 wyścigach.

Naprawdę nie mam pojęcia co dzieje się z Leopoldem. W połowie 2018 roku powiedział nam, że jest chory i nie może się ścigać. Poinformowałem go wówczas, że w momencie, gdy wyzdrowieje, ma się do mnie odezwać i porozmawiamy o jego kalendarzu. Od tej pory nie mieliśmy ze sobą kontaktu. Nie wiem, czy zakończył karierę. Jego kontrakt wygasa jednak z końcem sezonu

– powiedział Ralph Denk w rozmowie z cyclingnews.com.

Co ciekawe, Konig może być drugim zawodnikiem, który przedwcześnie zakończy karierę po przejściu z Team Sky do BORA – hansgrohe. Podobną decyzję w kwietniu tego roku podjął Peter Kennaugh, który obecnie amatorsko biega i startuje w triathlonach.

Poprzedni artykułDziennikarka Eurosportu walczy z molestowaniem seksualnym w kolarstwie
Następny artykułMads Pedersen: „Na razie nie boję się klątwy tęczowej koszulki”
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments