fot. Michał Pustuła

Kolejny z młodych polskich zawodników dołączył do jednej z zagranicznych ekip trzeciej dywizji. Tym razem to Michał Pustuła, który podpisał kontrakt z zespołem Sparty Praga.

Zaledwie 20-letni zawodnik już od dobrych kilku lat ściga się poza granicami naszego kraju. Ostatni rok przyszło mu spędzić w holenderskim zespole HSK Trias / Beautiful Young, gdzie rozwijał się obok kilku bardzo ciekawych zawodników z zachodniej Europy. Mimo to po sezonie przyszedł czas na zmiany. W przyszłym roku Polak będzie jeździł po raz pierwszy w ekipie trzeciej dywizji – Sparcie Praga.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez europejskie media, kontrakt Pustuły obowiązywać będzie do końca sezonu 2020. Na ten moment nie wiadomo, kto będzie startował w jednym z ciekawszych czeskich zespołów obok naszego reprezentanta. Z pewnością jednak przejście do Sparty pozwoli 20-letniemu kolarzowi ścigać się w większej liczbie oficjalnych wyścigów UCI.

Poprzedni artykułTrenażer Elite Direto X – test
Następny artykułContador zwycięzcą pierwszej edycji Giro d’Italia Ride Like a Pro [video]
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments