Fot. Młoda Photography / naszosie.pl

Z nowym sezonem Paweł Cieślik zmienia barwy klubowe i dołącza do Voster ATS Team. Obecny wicemistrz Polski będzie mocnym ogniwem zespołu na wyścigach w bardziej wymagającym terenie.

Dla Cieślika będzie to dwunasty sezon w zawodowym peletonie. Ostatni rok ścigał się w zespole Wibatech Merx 7R, a największym sukcesem z tego okresu jest na pewno srebrny medal mistrzostw Polski ze startu wspólnego, wywalczony w Ostródzie.

Znany z buńczucznej jazdy po górach Cieślik na swoim koncie ma miejsca na podium takich imprez jak Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków, Małopolski Wyścig Górski, Okolo Jiznich Cech, East Bohemia Tour czy Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski. Popisywał się dobrą jazdą również w Czech Cycling Tour czy w Tour de Pologne.

Z poprzednich lat w peletonie dobrze znam się z Mariuszem Witeckim i cieszę się, że będę miał możliwość startować w prowadzonym przez niego zespole. Wcześniej ścigaliśmy się razem, wiem że ma dużą wiedzę i że sprawdza się jako kapitan. Bardzo chciałem jeździć z dyrektorem, który jeszcze nie tak dawno sam był w peletonie, który jest na bieżąco z taktyką, czytaniem wyścigu. Myślę, że będzie nam się dobrze współpracowało. Znam się także z zawodnikami, lubimy się, więc nie będzie to dla mnie ciężkie przejście. Co również ciekawe, sprzętowo dla mnie to trochę powrót do korzeni, bo już ósmy rok będę ścigał się na
rowerze marki Author

– mówi, a po chwili dodaje:

Dziękuję ekipie Wibatech Merx 7R za tem rok: sponsorom, obsłudze i chłopakom. Starałem się jak najlepiej przepracować ten czas. Teraz z niecierpliwością czekam na nowy sezon. Mamy mocny skład i na płaski skład, i na góry, więc na pewno będziemy dawać o sobie znać i uprzykrzać życie rywalom. Oczywiście Będę się nastawiał na wyznaczone cele, jednak równie mocno będzie mi zależało na wynikach zespołu. Jeśli będziemy odnosić sukcesy jako ekipa, będzie mnie to bardzo cieszyło. Uważam, że czerpanie z wyniku grupy jest w tym sporcie szalenie ważne

Paweł Cieślik jest trzecim kolarzem zasilającym skład ekipy Voster
ATS. Dotychczas potwierdzono transfer Patryka Stosza i Jakuba Muriasa.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments