fot. Yorkshire 2019

Czas na ostatnią indywidualną nagrodę (poza finałowym MVP) pośród tych, przyznawanych w tym roku przez nas i Państwa. Mowa o najlepszym czasowcu sezonu 2019. Walka ponownie może być bardzo ciekawa.

Nominowani:

1. Rohan Dennis

Spodziewane, zasłużone. Niewielu kolarzy na świecie było w stanie w swojej karierze obronić tytuł mistrza świata na czas. Australijczykowi nie tylko się to udało. On zrobił to w stylu wręcz niespotykanym. W Yorkshire nie było bowiem na niego mocnych. Za nowym kolarzem ekipy Ineos ciągnie się jednak afera z Tour de France, kiedy to przed czasówką w Pau postanowił wycofać się z rywalizacji.

fot. UCI

2. Primoz Roglic

Gdzie się nie pojawiał, tam wygrywał jazdę indywidualną na czas. Udało się dwa razy na Giro d’Italia, raz na Vuelta a Espana i raz na Tour de Suisse. Niestety na mistrzostwa świata nie starczyło już formy. Słoweniec był jednak bez wątpienia jednym z najlepszych czasowców w sezonie, nie dając szans rywalom przez praktycznie cały rok.

fot. Jumbo-Visma

3. Remco Evenepoel

Mistrz Europy i wicemistrz świata w jeździe na czas, kilkukrotnie jeszcze zajmujący miejsce w czołówce poszczególnych etapów wyścigów na całym świecie. Młodziutki Belg także w sezonie 2019 dał się poznać jako znakomity czasowiec.

fot. UCI

4. Victor Campenaerts

Choć Belg wygrał zaledwie jedną czasówkę w sezonie, przez cały rok mogliśmy oglądać go w ścisłej czołówce. Dobrym tego przykładem jest Giro d’Italia, gdzie dwukrotnie widzieliśmy go na drugim miejscu (w tym na pechowym etapie nr 9, gdzie zwycięstwo odebrał mu problem z rowerem). Dodatkowo doświadczony Belg zdołał też zrobić to, na czym najbardziej mu zależało – pobić rekord godzinny.

fot. Lotto-Soudal

5. Wout van Aert

Wygranie mistrzostw Belgii w jeździe na czas i etapu Criterium du Dauphine to z pewnością wystarczająco duży argument, by umieścić w zestawieniu Wouta van Aerta. Co więcej, Belg mógł też zaliczyć bardzo dobry rezultat podczas czasówki w Tour de France, lecz tam na przeszkodzie stanęła kraksa, która ostatecznie zakończyła jego sezon.

Foto: Critérium du Dauphiné

6. Julian Alaphilippe

„Jak to, Alaphilippe wśród najlepszych czasowców? Przecież wygrał tylko etap TdF!”. Otóż nie. Zawodnik Deceuninck – Quick Step przez cały sezon notował w etapach jazdy indywidualnej naprawdę dobre wyniki. M.in. wygrał podczas Vuelta a San Juan (pokonując Evenepoela) czy zmieścił się w czołowej „10” podczas Criterium du Dauphine i Itzulia Basque Country. To naprawdę był jego rok.

fot. ASO / Alex Broadway

7. Yves Lampaert

Czas na kolejnego z Belgów. Yves Lampaert, choć miał stosunkowo cichy sezon, podczas czasówek zawsze był w ścisłej czołówce. Zawodnik Deceuninck – Quick Step nie zdołał jednak odnieść żadnego zwycięstwa.

Fot. Quick-Step Floors

8. Jos van Emden

Holender od wielu lat ciągle jest jednym z czołowych czasowców w stawce. W sezonie 2019, podobnie jak Lampaert, nie odniósł żadnego zwycięstwa (poza Chrono des Nations), lecz udało mu się kilkukrotnie notować bardzo dobre rezultaty.

fot. Jumbo-Visma

9. Filippo Ganna

Najlepszy czasowiec młodego pokolenia obok Remco Evenepoela? Zdecydowanie! 23-letni Włoch nie tylko zdobył brązowy medal podczas mistrzostw świata, ale także m.in. wygrał czasówkę w ramach BinckBank Tour. Zważając na fakt, że jego dalszy rozwój będzie prowadzony przez włodarzy ekipy Ineos, już za rok możemy mieć do czynienia z gwiazdą światowego formatu.

fot. Binck Bank Tour

10. Patrick Bevin

Na koniec ten, który przyniósł bardzo dużo radości kibicom ekipy CCC. Paddy Bevin, otrzymując dużo większy kredyt zaufania, przejechał bardzo dobry sezon, w szczególności znakomicie pokazując się podczas wyścigów w jeździe na czas. Czwarte miejsce w mistrzostwach świata, drugie na czasówce podczas Vuelty czy tytuł mistrza kraju mówią same za siebie.

Fot. CCC Team / Sirotti

 

Zapraszamy do głosowania poniżej!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments