fot. Voster ATS Team

Doświadczony zawodnik przedłużył o rok swoją umowę z Voster ATS Team, czyli z drużyną której sam jest pomysłodawcą i założycielem.

Pochodzący ze Stalowej Woli kolarz amatorsko uprawiał kolarstwo do 2016 roku, kiedy założył ekipę Voster Cycling Team, która już w następnym roku uzyskała licencję i została zawodową drużyną kontynentalną. Nie udałoby się to bez jego determinacji i wielkiej pracy. Pokazał, że można zbudować zawodowy zespół od podstaw. Od samego początku łączy on rolę zawodnika i menedżera, który zajmuje się sprawami związanymi z funkcjonowaniem całej drużyny.

Podczas wyścigów Parma pełni w zespole ze Stalowej Woli głównie rolę pomocnika, ale ma na koncie także znaczący sukces. W bieżącym roku wywalczył tytuł Mistrza Polski Policji w Bukowinie Tatrzańskiej. Miał prawo startu w takich zawodach, ponieważ na co dzień łączy on rolę zawodnika i menedżera ze służbą w Policji. 

Na ten moment drużyna kierowana przez Mariusza Witeckiego ma w swoim składzie siedmiu zawodników. Oprócz wspomnianego Krzysztofa Parmy są nimi: Adam Stachowiak, Paweł Franczak, Mateusz Grabis, Patryk Stosz, Sylwester Janiszewski oraz Jakub Murias. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments