fot. Voster - ATS

Jakub Murias jest drugim zawodnikiem, który z nowym sezonem dołączy do ekipy Voster ATS Team. Młody, dobrze radzący sobie w górach kolarz ma wspomóc drużynę oraz powalczyć jako zawodnik kategorii młodzieżowej.

Dla 21-letniego Muriasa to pierwszy zawodowy kontrakt w karierze. W 2018 roku wziął udział w programie UCI dla młodych, zdolnych zawodników. Mieszkał oraz trenował w szwajcarskim Aigle i ścigał się w barwach CMC WCC. Dzięki temu mógł stanąć na starcie wielu prestiżowych wyścigów, m.in. Paris-Roubaix U23. Pobyt w szkółce kolarskiej UCI zaowocował podniesieniem poziomu sportowego i medalem GMP w 2018 oraz powołaniem do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy i Świata.

Obecnie ma za sobą dobry sezon w barwach zespołu TC Chrobry Scott Głogów i młodzieżowej reprezentacji Polski. W 2019 był czwartym orlikiem mistrzostw Polski oraz najlepszym młodzieżowcem w wyścigu Ślężański Mnich.

Dołączenie do ekipy Voster ATS to dla mnie duża szansa i oczywiście spore wyzwanie. Będę najmłodszy w zespole i na pewno czuję respekt względem pozostałych zawodników, znając ich dotychczasowe osiągnięcia. Zespół działa profesjonalnie i ściga się na wysokim poziomie. Mam nadzieję dużo się tutaj nauczyć. Co więcej, bardzo się cieszę, że będę mógł reprezentować barwy ekipy z Podkarpacia, ponieważ sam pochodzę z Rzeszowa. To dla mnie dodatkowa motywacja

– komentuje Murias.

Chciałbym złożyć podziękowania dla klubu Chrobry Głogów i trenera Bolesława Bałda za trzy lata, które będę bardzo dobrze wspominał. Miniony sezon był dla mnie bardzo udany. Rozwijam się i chcę się ścigać. Cieszę się, że teraz będę miał ku temu jeszcze lepsze warunki

 – podsumowuje zawodnik.