Po kilku latach przerwy, Dariusz Banaszek tworzy nową grupę kolarską. Znamy pierwszych zakontraktowanych kolarzy.

Przypomnijmy, że były zawodnik, dyrektor sportowy, a w latach 2016-2018 prezes Polskiego Związku Kolarskiego, od 1999 roku prowadził polskie grupy zawodowe. Były to m.in.  Atlas Lukullus Ambra, PSB Kreisel , Wilier Atala, BDC Team, a ostatnio drużyna Kolss-BDC (2013-2015). W ostatnich latach był dyrektorem sportowym Verva Active Jet Team oraz Hurom – BDC. W tym roku po raz pierwszy zorganizował wyścig pod nazwą Tour Bitwa Warszawska 1920, który od przyszłego roku znajdzie się w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

W sezonie 2020 Banaszek ponownie tworzy swoją grupę, a pierwszym zakontraktowanym kolarzem został zawodnik, który ostatnie lata związany był z drużyną CCC Team (2019), zaś w roku ubiegłym z CCC Sprandi Polkowice. Dla Pawła Bernasa, bo o nim mowa, zabrakło miejsca w drużynie z Polkowic na przyszły sezon, ale już dziś wiemy, że w 2020 roku zwiąże się on z ekipą Dariusza Banaszka.

Paweł Bernas na swoim koncie ma bardzo wiele wygranych wyścigów, a do największych sukcesów należą wygrane w klasyfikacji generalnej portugalskiej etapówki Volta ao Alentejo czy CCC Tour – Szlakiem Grodów Piastowskich. W tym roku Paweł przejechał pierwszy wielki tour w swojej karierze – Vuelta a Espana. Dodatkowo wielokrotnie oglądaliśmy go w interesujących akcjach zaczepnych choćby na trasie Criterium du Dauphine.

Kolejnymi kolarzami, których zobaczymy w mazowieckiej ekipie, będą dwaj zawodnicy którzy w tym roku reprezentowali ekipę Hurom – BDC: Tobiasz Pawlak oraz Jakub Kaczmarek. Pierwszy z nich to młody i utalentowany jegomość, który w ostatnich tygodniach coraz śmielej radził sobie na wyścigach rangi UCI zarówno w Polsce, jak i na świecie. Drugi z kolei miał m.in. przyjemność bronić narodowych barw w Tour de Pologne, jednocześnie dając się poznać jako zawodnik waleczny i zawsze gotowy do dania z siebie absolutnych 100%

Cała trójka podpisała umowy na rok.

Grupa Dariusza Banaszka będzie liczyła 12 zawodników, a cały projekt jest czteroletni.

Nie mogę żyć bez kolarstwa. Kocham to i stąd decyzja o założeniu grupy. Mamy bardzo ambitne plany. Projekt jest czteroletni, pierwsze dwa lata ekipa kontynentalna, w kolejnych dwóch chcemy jeździć w drugiej dywizji. Już dziś mogę powiedzieć, że będzie to najsilniejsza polska grupa. W 2020 roku zespół będzie liczył 12 kolarzy, będziemy mogli ścigać się na dwa składy. Kalendarz startów mamy bardzo bogaty, głównie starty zagraniczne. Zaczniemy w Turcji

– powiedział Banaszek.

Jak powiedział nam szef ekipy, będzie ona liczyła trzech dyrektorów sportowych, trzech mechaników oraz trzech masażystów. Dodatkowo zatrudnieni zostaną kierowca autobusu i lekarz.

O kolejnych zawodnikach oraz sponsorach i nazwie grupy będziemy informować niebawem. A musimy przyznać, że będzie kilka zaskoczeń!

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments