Foto: Hagens Berman Axeon Cycling Team

Zespół Hagens Berman Axeon poinformował o podpisaniu pierwszego nowego kontraktu na sezon 2020.

Po dwóch latach spędzonych na poziomie ProConti drużyna z USA ponownie wraca do trzeciej dywizji. Jednak nadal jej głównym przesłaniem będzie rozwój młodych kolarzy. Pierwszym nabytkiem przed nadchodzącym sezonem jest Jens Reynders.

21- letni Belg zakończony sezon spędził w Wallonie-Bruxelles Development Team.Wygrał pięć wyścigów, w tym Grand Prix de la ville de Pérenchies. Jednak szersza publiczność zobaczyła jego dwa dobre występy w Paris-Roubaix Espoirs i Gent-Wevelgem/Kattekoers-Ieper, gdzie notował trzecie miejsca.

Ekipa Hagens Berman Axeon to jedna z najlepszych przystani na świecie dla kolarza, który chce rozwijać swoje umiejętności. Wszystko jest tu doskonale zorganizowane, a zawodnik może skupić się przede wszystkim na treningu i wyścigach. Liczę, że czeka nas wspólnie naprawdę dobry sezon. W przyszłości chciałbym liczyć się na szosach Flandrii

– powiedział Reynders po parafowaniu umowy.

Menadżer drużyny, Axel Merckx wierzy w młodego Belga:

Jens to świetny zawodnik z naprawdę wielkim potencjałem. Myślę, że nawet stać go na dziś na walkę w World Tour. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie sezonu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments