fot. Tour de l'Avenir

Patrick Gamper dołączył do drużyny Bora-hansgrohe. 22-letni Austriak jest ostatnim kolarzem, który podpisał kontrakt z niemieckim zespołem na przyszły sezon.

Do tej pory Gamper jeździł w zespołach kontynentalnych. W latach 2016-17 był kolarzem Tirol Cycling Team, potem przeszedł do Polartec-Kometa, a niedawno zakończony sezon ponownie spędził w Tirol KTM Cycling Team. Dla młodego Austriaka przejście do Bory jest dużym przeskokiem, a także pierwszym zawodowym kontraktem.

W tym roku Austriak wygrał Gran Premio Industrie del Marmo, mistrzostwa Austrii młodzieżowców na czas oraz etap na Giro della Regione Friulli Venezia Giulia. Zajął także 2. miejsce na Porec Trophy oraz był 3. na etapie Tour of Austria i w Duo Normandie. Na swoim koncie ma także wygrany etap Tour de Serbie 2016.

Muszę powiedzieć, że przejście do World Touru jest dla mnie fantastyczną niespodzianką. Tym bardziej że dołączyłem do mojego wymarzonego zespołu – Bora-hansgrohe. Oczywiście, mam duży szacunek do tego, co mnie czeka. Jazda na poziomie World Touru to zupełnie inne doświadczenie. Nie mogę się doczekać dołączenia do środowiska zespołu Bora-hansgrohe. Zaklimatyzowanie się w ekipie ułatwi też to, że jest tam kilku Austriaków. Jestem podekscytowany przed podjęciem nowego wyzwania. Jestem przekonany, że otrzymam jak największe wsparcie

– przyznał Gamper dla oficjalnej strony internetowej Bora-hansgrohe.

Niemiecka grupa stawia na utalentowanych kolarzy. Oprócz Austriaka zakontraktowała także: Lennarda Kamnę, Ide Schellinga, Martina Laasa i Matteo Fabbro.

Patrick jest młodym kolarzem, który radzi sobie dobrze w górach. Wzmocni także nasz pociąg sprinterski, a przede wszystkim będzie pełnił rolę pomocnika. Skupimy się na jego osobistym rozwoju. Zajmie to trochę czasu zanim przyzwyczai się do realiów World Touru. Damy mu odpowiednio dużo czasu na przyzwyczajenie się. Jako Austriak na pewno szybko zintegruje się z zespołem, bo jest tutaj dużo jego rodaków

– powiedział Ralph Denk, menedżer zespołu.

Bora-hansgrohe skompletowała ekipę, która liczy 27 kolarzy. Jest w niej trójka Polaków – Rafał Majka, Paweł Poljański i Maciej Bodnar. Liderami zespołu są Emanuel Buchmann, Peter Sagan czy Pascal Ackermann. Z ważniejszych kolarzy niemiecki zespół opuścili Davide Formolo i Sam Bennett.

Skład Bora-hansgrohe na sezon 2020: Pascal Ackermann (Ger), Erik Baska (Svk), Cesare Benedetti (Ita), Maciej Bodnar (Pol), Emanuel Buchmann (Ger), Marcus Burghardt (Ger), Jempy Drucker (Lux), Matteo Fabbro (Ita), Patrick Gamper (Aut), Oscar Gatto (Ita), Felix Großschartner (Aut), Lennard Kämna (Ger), Patrick Konrad (Aut), Martin Laas (Est), Rafal Majka (Pol), Jay McCarthy (Aus), Gregor Mühlberger (Aut), Daniel Oss (Ita), Lukas Pöstlberger (Aut), Pawel Poljanski (Pol), Juraj Sagan (Svk), Peter Sagan (Svk), Maximilian Schachmann (Ger), Ide Schelling (Ned), Andreas Schillinger (Ger), Michael Schwarzmann (Ger), Rüdiger Selig (Ger).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments