Foto: Rally UHC Cycling

Pierwszy dyrektor sportowy w drużynie UAE Team Emirates Matxin Joxean Fernández, który odpowiada także za odkrycie talentu Tadeja Pogacara, powiedział portalowi VeloNews, że pozyskany z drużyny Rally-UHC Brandon McNulty zadebiutuje w przyszłym sezonie w wielkim tourze. Dodał również, że 21-letni Amerykanin jest stworzony, by w przyszłości osiągać wielkie rzeczy. 

Drużyna UAE Team Emirates podpisała z McNultym trzyletni kontrakt, co pokazuje, jak dużym zaufaniem go obdarza. W nadchodzącym sezonie 21-letni Amerykanin zrealizuje normalny kalendarz startów, włącznie z debiutem w trzytygodniowym wyścigu – Giro lub Vuelcie.

– Rozmawiałem już z Brandonem i powiedziałem mu, że chcielibyśmy, aby przetestował swoje umiejętności w różnych wyścigach, w tym w wielkim tourze. Następnie, ocenimy jego postępy. Chcemy dać mu możliwość startu w wielkich wyścigach, ale bez wywierania na nim niepotrzebnej presji. Musi jednak poznać ich smak

– powiedział Fernández.

Hiszpan po raz pierwszy dostrzegł Brandona McNulty’ego podczas MŚ w Richmond w 2015 roku, gdzie ten zdobył brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas juniorów. Od tamtego czasu pozostawał z nim w kontakcie, oferując mu kontrakt już na sezon 2019.

– On jest nowoczesnym kolarzem. Góralem, którzy potrafi również dobrze prezentować się w jeździe na czas. Na papierze ma potrzebny potencjał, by być wielkim kolarzem. Teraz chcemy, aby wszystkiego dotknął, posmakował, a następnie powie nam, co go motywuje i ekscytuje najbardziej. Razem będziemy pracować nad kierunkami, które nam wskaże

– wyjaśnił Matxin Joxean Fernández.

Pierwszy dyrektor sportowy w drużynie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich postrzega go jako zawodnika, który w przyszłości będzie w stanie wygrywać tygodniowe wyścigi etapowe. Natomiast po kilku występach w wielkich tourach okaże się, czy ma zdolność odpowiedniej regeneracji, by być liderem w tego typu wyścigach. Fernández obiecał, że jego zespół da mu coś, co po hiszpańsku nazywa się cariño, czyli coś więcej niż opiekę. Wzorem do naśladowania jest rówieśnik McNulty’ego – Tadej Pogacar, zwycięzca wyścigu Tour of California oraz dwóch etapów w hiszpańskiej Vuelcie, w Cortals d’Encamp oraz na Plataforma de Gredos.

Poza McNultym Amerykanie, którzy wstąpią na poziom World Tour w 2020 roku to: 18-letni Quinn Simmons (Trek-Segafredo), 20-letni Matteo Jorgenson (Movistar) oraz 21-letni Ian Garrison (Deceuninck-Quick Step).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments