fot. Bigla-Katusha

Obecna mistrzyni Szwajcarii zarówno w wyścigu ze startu wspólnego, jak i w „czasówce” przechodzi do ekipy Bigla-Katusha.

Po dołączeniu do drużyny w ostatnim tygodniu sponsora tytularnego oraz dostawcy ubrań marki Katusha Sports kompletowanie składu drużyny z duńską licencją trwa. Zwyciężczyni tegorocznych Igrzysk Europejskich w jeździe na czas opowiada o powodach swojej decyzji.
Bigla ma swoją bazę w Szwajcarii, w mojej ojczyźnie z kilkoma silnymi zawodniczkami w składzie. Wierzę, że Bigla wie jak prowadzić sportowców w ich drodze na szczyt oraz nie mogę się już doczekać bycia częścią tego profesjonalnego i dobrze zorganizowanego środowiska. Ciągle rozwijam się jako zawodniczka i nadal ustalam swoje mocne strony. Lubię „czasówki” z podjazdami i wietrznymi warunkami, mam nadzieję, że będę mogła poprawić się w tej specjalności wraz ze wsparciem drużyny
-wyznała w komunikacie prasowym 28- latka.
Na temat swojej nowej zawodniczki wypowiedział się, również menedżer zespołu Thomas Campana.
– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Marlen wybrała naszą drużynę na swojej drodze rozwoju do bycia światowej klasy specjalistką od jazdy na czas. Mamy nadzieję i jesteśmy pewni, że możemy zapewnić jej możliwości do zdobycia medalu, zarówno na Igrzyskach Olimpijskich, jak i Mistrzostwach Świata. Jest to cel który motywuje całą naszą drużynę
-powiedział Campana.
Jest to dopiero trzeci nabytek drużyny, oprócz wspomnianej wyżej Marlen Reusser skład tworzą Szwajcarka Elise Chabbey oraz Niemka Clara Koppenburg.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments